Barcelona i Espanyol razočarali

Vedran Attias • petak, 02.11.2007.

Barcelona je odigrala vrlo lošu utakmicu protiv Valladolida i mogu biti zadovoljni s osvojenim bodom, a Espanyol je razočarao na domaćem terenu protiv Murcije...

Barcelona je u Valladolid doputovala bez ozlijeđenog Henryja, pa se tako otvorilo mjesto u momčadi za Bojana Krkića. Mladi je napadač već nakon šest minuta imao sjajnu priliku nakon prekrasnog dodavanja Messija, ali se spetljao.

Brzo nakon toga domaći su preuzeli kontrolu i zaredale su se njihove prilike. Prvo je Rafa Lopez "bombom" zaprijetio Valdesu, danas najbolje igraču Barcelone, koji sjajnim refleksom skida siloviti udarac. U 16. minuti niti Valdes nije mogao spasiti mrežu Katalonaca.

Sesma je prošao po desnoj strani i dobro loptom našao Llorentea čiji udarac je blokiran, ali mu se lopta opet odbija i domaći vode 1:0. Vodstvo je dalo dodatni poticaj domaćim igračima pa je tako Llorente imao još jednu sjajnu priliku samo nekoliko minuta poslije gola, ali Valdes je opet sjajno reagirao.

Sesma je imao još jednu priliku za domaće, a nakon toga, zadnjih 15-tak minuta, gosti su bili bolji. Xavi je prvi zaprijetio, a tri minute prije odmora gosti su vratili stvari na početak. Xavi je uposlio Ronaldinha koji je ostao na nogama nakon naleta dva igrača Valladolida i lijepim udarcem visoko po sredini gola rasparao mrežu Lopez Alberta.

Na početku nastavka opet su domaći zaprijetili preko Llorentea, ali Valdes je opet siguran. Najbolju priliku za pobjedu Barca je imala u 57. minuti. Messi je, još jednom, sjajno prošao i uposlio Bojana koji lijepo puca, ali njegov udarac završava u lijevoj stativi.

Do kraja nije više bilo većih prilika osim odličnog udarca Sesme deset minuta prije kraja utakmice, ali ponovno je Valdes sjajno reagirao. O igri Barcelone dovoljno govori činjenica kako je Valdes bio najbolji igrač gostiju, a domaćima bi bilo bolje kada bi svaku utakmicu igrali kao ovu i onu protiv Reala.

Nije baš kako će navijačima Barcelone biti žao, ali drugi klub iz njihovog grada također nije upisao pobjedu. Espanyol je na Montjuicu dočekao Murciju koja se branila cijelu utakmicu i na kraju osvojila jedan bod. U početni sastav Espanyola vratio se De la Pena nakon četiri mjeseca pauze, ali niti to nije pomoglo.

Baš je De la Pena imao priliku već na samom početku, ali nije najbolje reagirao. Notario je malo poslije odlično obranio i pokušaj Tamuda. Razigrani De la Pena zaprijetio je iz slobodnog udarca, ali je njegov udarac bio malo neprecizan.

Prije odmora, u 42. minuti, na dodavanje Riere Tamudo je skoro zatresao mrežu, ali je bio malo prekratak i nije uspio doći do lopte. Samo minutu kasnije, Tamudo je opet pucao, ali Notario još jednom brani. U drugom dijelu gledali smo istu igru. Tamudo, De la Pena i, na kraju, Corominas promašili su prigode i utakmica je završila 0:0.

Primera, 10. kolo: Valladolid - Barcelona 1:1, Espanyol - Murcia 0:0.