Skupina A: Spahija se ispričao nakon pobjede

Branko Barić • petak, 02.11.2007.

Utakmicama u Ljubljani i Vitoriji kompletirane su sve utakmice drugog kola skupine A. Zmajčeki su pred prepunim Tivolijem odigrali herojsku utakmicu, a Tau Ceramica je uvjerljivo stigla do svoje prve ovosezonske pobjede u ovom natjecanju...

Pred šest tisuća bučnih gledatelja u Tivoliju Union Olimpija potpuno je zasluženo slavila protiv individualno moćnog, ali očito još uvijek neuigranog Olympiacosa. Gosti su puno bolje otvorili susret i prvu dionicu dobili rezultatom 21:14, no u drugoj Slovenci znatno podižu agresivnost u obrani i sjajnom igrom do poluvremena preokreću rezultat. Tu agresivnost platili su s tri rane osobne pogreške Gorana Dragiča, a budući da je drugi razigravač Bailey ozlijeđen, tu je prijetila potencijalna opasnost. No sjajnu rolu u drugom poluvremenu odigrao je mladi i neiskusni Jan Močnik, pa se izostanak Dragiča nije niti osjetio. Macijauskas se s druge strane puno trudio, ali nije bio ni približno na razini utakmice protiv Tau Ceramice. Pini Gershon je puno toga pokušavao i mijenjao, ali prednost Olimpije je stalno rasla. Grke je na životu održavao Marc Jackson, ali na koncu to nije bilo dovoljno za iznimno raspoloženu momčad Memija Bečirovića.

Marko Milič i Ronell Taylor predvodili su Ljubljančane s po 16 pogodaka, a odličnu partiju pružio je i Miha Zupan s 14.

Slika 1 od 2.

Momčad Nevena Spahije uvjerljivo je svladala goste iz Bologne i tako došla do prve ovosezonske pobjede u Euroligi. Susret je riješen krajem druge dionice kada su domaćini serijom 12-1 otišli na 18 koševa razlike, a Tau Ceramica je preiskusna momčad da bi na svom parketu tu prednost prokockala. U drugom poluvremenu bilo je očito da Spahija čuva najbolje igrače za subotnju utakmicu španjolskog prvenstva, pa je to uzrokovalo osjetan pad u igri njegove ekipe. Na tiskovnoj konferenciji nakon susreta zbog toga se ispričao navijačima: '' U posljednjoj četvrtini mislio sam samo na subotu, budući da mi nije bio cilj pobijediti ovdje sa 60 koševa razlike. Nadam se da ćemo prekosutra, za razliku od danas, igrati dobro svih 40 minuta.''

Igor Rakočević, za razliku od prošlotjedne utakmice u Ateni, bio je u svom prepoznatljivom elementu ubacivši 23 koša šutiravši iz igre 9/14. Odličan je bio i Mirza Teletović s 18 koševa i devet skokova, dok je našZoran Planinić za 22 minute igre postigao 6 koševa uz pet asistencija. U talijanskoj momčadi jedino se istaknuo Delonte Holland s 27 koševa i 11 skokova.

Euroliga, skupina A: Union Olimpija – Olympiacos 78:67, Tau Ceramica – Virtus Vidivici Bologna 98:71.