Olić za petama Bayernu

Petar Plevnik • subota, 03.11.2007.

Nakon što je u prošlom kolu odigrao neriješeno u Dortmundu, Bayern je i u 12. kolu odigrao bez pogodaka i to na svom travnjaku protiv Eintrachta. Nulu vodećih Bavaraca iskoristili su HSV i Werder te se domaćim pobjedama približili Bayernu na dva odnosno četiri boda zaostatka. Najuvjerljiviju pobjedu kola upisao je Bayer Leverkusen, dok je novi poraz upisala Borussia...

Gostovanje Eintrachta na Allianz Areni za mnoge se činilo kako idealan susreta da se Bayer nakon nule u Dortmundu vrati na pobjednički niz. Bayern jetijekom svih 90 minuta bio apsolutno dominantna momčad, stvorio bezbroj prigoda, no gosti nisu kapitulirali. U posljednjih 20 minuta Hitzfeld je pokušao i sa Schlaudraffom te Podolskim, no bezuspješno. Obrana gostiju na čelu sa sjajnim Nikolovom izdržala je sve i s(p)retno u Frankfurt odlazi s bodom.

Posrtaj Bayerna najbolje je iskoristio HSV, koji se domaćom pobjedom prišuljao na samo dva boda zaostatka za Bavarcima. Ivica Olić ponovno je našao svoje mjesto u početnom sastavu domaćina, dok je Josip Šimunić također odradio svih 90 minuta, ponovno u veznom redu gostiju.

A da se hrvatski napadač u dresu HSV-a odlično snalazi u vršku napada pokazala je četvrta minuta, kada Guerrero posrpema upravo Olićev odbijanac za vodstvo HSV-a. Nakon vodećeg pogotka, HSV je nastavio dominirati i pravo je čudo kako su gosti iz Berlina na odmor otišli samo s minimalnim zaostatkom.

Slika 1 od 2.

Gosti se bude početkom nastavka te u 59. minuti dolaze do izjednačenja preko Ebberta, koji koristi ubačaj Pantelića te preciznim udarcem s 10-ak metara vraća stvari na početak. Ipak, do više nego zaslužene pobjede HSV je stigao 10 minuta prije kraja susreta, nakon što Van der Vaart preciznim pasom pronalazi Reinhardta, a branič domaćina glavom donosi svojoj momčadi nova tri boda.

Domaću pobjedu upisao je i Werder, koji je minimalnim rezultatom bio bolji od Hanse Rostock. Bunker gostiju pogotkom u 39. minuti probio je Hugo Almeida, a od 74. minute u redovima domaćina igrao je i Jurica Vranješ, koji je za 16 minuta provedenih na terenu uspio zaraditi i žuti karton.

Novo razočaranje svojim navijačima priredila je dortmundska Borussia, koja je u Hannoveru, sa Robertom Kovačem i Mladenom Petrićem svih 90 minuta, doživila već šesti prvenstveni poraz. U oskudnom prvom dijelu najbolju prigodu imali su domaćini, u 31. minuti, nakon što udarac Rosenthala pogađa Kovača te od vratnice završava u naručju Weidenfellera.

Do vodstva prvi početkom nastavka (55.) stiže Hannover, nakon što Degen u svom 16-ercu ruši Werkrea, a Huszti je siguran iz 11-erca. Prednost domaćina udvostručena je u 74. minuti, kada poslije ubačaja Brugginka iz kuta Rosenthal najprije pogađa vratnicu, a na odbijancu je najbrži Schulz koji pogađa za 2:0. Sve što je Borussia uspijela do kraja susreta bio je počasni pogodak Kringea u 79. minuti.

Najuvjerljiviju pobjedu kola upisao je Bayer, koji je u Leverkusenu sa 4:0 isprašio goste iz Bielefelda. Arminia je u zaostatak došla već u devetoj minuti, kada se u strijelce upisuje Barbarez. Obrana gostiju izdržala je punih 20 minuta, nakon čega se Gekas upisuje u strijelce, a pet minuta kasnije grčki napadač je strijelac za 3:0. Točku na i uvjerljive pobjede Apotekara svojim drugim pogotkom u 80. minuti stavlja Barbarez za konačnih 4:0.

Po prvi put ove sezone dvije je uzastopne pobjede spojio Stuttgart. Nakon pobjede protiv Bayera, aktualni je prvak u ovom kolu slavio na gostovanju u Nürnbergu. Iako su Franci, za bili dominantnija momčad i imali više prigoda, Švabama je sva tri boda pogotkom u 25. minuti donio Gomez. Posljednjih 10 minuta za domaćine odigrao je i Leon Benko, no rezultat se nije mijenjao.

Bundesliga, 12. kolo, 3.11.2007.:
Bayer - Arminia 4:0, Bayern - Eintracht 0:0, HSV - Hertha 2:1, Hannover - Borussia 2:1, Nürnberg - Stuttgart 0:1, Werder - Hansa 1:0