Poraz naših u Njemačkoj

Sanja Čalić • nedjelja, 04.11.2007.

U sedmom kolu njemačke lige momčad naših dvoje igrača nije uspjelo ostvariti pobjedu na gostovanju kod Artland Dragonsa, a gotovo su se sve mogućnosti za pobjedu raspršile u trećoj četvrtini kada je EWE tek devet puta uspio poentirati...

Artland Dragonsi nanijeli su poraz momčadi EWE Basketsa u kojoj nastupaju naši igrači Branimir Longin i Jasmin Perković (84:75). Iako su igrači iz Oldenburga vrlo dobro započeli utakmicu te nakon prve četvrtine vodili, nakon toga je uslijedilo razdoblje vrlo loše igre koje je kulminiralo u trećoj četvrtini gdje su EWE Basketsi postigli tek devet poena i tako izgubili svaku šansu za pobjedu.

U konačnici im nije pomoglo ni to što su posljednju dionicu bolje odigrali te donekle ublažili veliku prednost koju su Dragonsi stekli, a niti poeni vrlo raspoloženog Ricky Pauldinga (24 poena, deset skokova). U protivničkoj momčadi najzapaženiji je nastup imao Darius Hall s 13 poena i šest skokova. Branimir Longin odigrao je 26 minuta, postigao 11 poena i dva skoka, dok je Jasmin Perković na parketu proveo cijelu utakmicu te upisao devet poena, tri skoka, isto toliko asistencija i jednu blokadu.

EWE Baskets se trenutno nalazi na šestom mjestu ljestvice s četiri pobjede i tri poraza, no kolo još uvijek nije kompletirano. U narednom će se kolu Longinova i Perkovićeva momčad sastati na svom parketu s Giessen 46ersima.

Njemačka liga, sedmo kolo: Artland Dragons – EWE Baskets 84:75 .