Skupina A: Planinić odličan u gostujućoj pobjedi

Branko Barić • četvrtak, 08.11.2007.

Tau Ceramica i Olympiacos upotpunili su petorku koja nakon tri kola dijeli vodeću poziciju u skupini A s omjerom 2-1. Španjolci su slavili na gostovanju u Sopotu, a Olympiakos je doma uvjerljivo svladao momčad Virtusa...

Španjolska momčad koju vodi Neven Spahija stigla je u Sopotu do prve ovosezonske gostujuće pobjede. Prokom je na poluvremenu gubio osam koševa razlike što im je još davalo nadu za eventualni preokret, no u trećoj četvrtini umjesto toga uslijedila je katastrofa. U tih deset minuta postigli su tek šest koševa, a primili 25, što je uoči posljednje dionice odvelo goste na nedostižnih 42:69. Do kraja su Poljaci uspjeli tek ublažiti poraz na "ugodnijih" 16 razlike (66:82).

Odličnu utakmicu odigrao je hrvatski reprezentativac Zoran Planinić. Za nešto manje od 25 minuta provedenih na parketu ubilježio je učinak od 12 koševa, tri asistencije, četiri ukradene lopte i dva skoka. Igor Rakočević postigao je 15 koševa uz pet asistencija, a odličan večer Spahijine bekovske linije upotpunio je Pablo Prigioni također s 15 koševa.

U redovima Prokoma najbolji je bio Tomas Van Den Spiegel sa 17 koševa i 14 skokova. Titulu tragičara odnio je Milan Gurović koji je postigao također 17 poena, ali uz katastrofalni šut za tricu 0-7.

Drugu ovoseznsku pobjedu upisao je i Olympiacos koji se lako obračunao s bolonjskim Virtusom. Od prve minute Grci su zagospodarili parketom Dvorane mira i prijateljstva i nisu dozvolili gostima niti "primirisati" priliku za pobjedu.

Iako nije mogao pogoditi tricu (0-4), Arvydas Macijauskas ostvario je gotovo savršen učinak u svim ostalim rubrikama. Za dva je šutirao stopostotnih 8-8, za jedan 8-9, što znači da je u konačnici postigao 24 poena, čemu je još dodao šest skokova i tri asistencije.

Marc Jackson je također postigao 24, uz još pet skokova i četiri blokade, dok je Qvntel Woods postigao 23 uz devet skokova. Najkorisniji u redovima Virtusa bio je Delonte Holland s 18 pogodaka i šest skokova.