Sampdoria i Palermo sigurni kod kuće

Ivana Spahija • subota, 10.11.2007.

U prvom susretu 12. kola Serie A, Sampdoria je na domaćem terenu upisala pobjedu protiv Empolija. Momčad iz Genove je počastila goste s tri pogotka u mreži Bassija, a unatoč silnim pokušajima i prilikama, Empoli se ipak nije uspio spasiti od poraza...

Sampdoria je povela već u petoj minuti susreta. Slobodan udarac izveo je Volpi, obrana Empolija nije na vrijeme reagirala, a loptu je prihvatio Maggio i zatresao mrežu Bassija. U 40. minuti domaćini su povećali vodstvo na 2:0. Udarac Maggija iz igre je izbacio vratara Bassija, na dobrom mjestu našao se Montella i loptu poslao u mrežu.

Drugo poluvrijeme donijelo je bolju igru gostiju, koji su imali posjed lopte preko 60 posto. Ipak, domaći vratar Castellazzi je bio na visini zadatka i obranio je nekoliko dobrih pokušaja Empolija. Najveću priliku za pogodak gosti su imali u 78. minuti kada je Castellazzi skinuo odličan udarac Antoninija. U 90. minuti Sammarco je svojim pogotkom postavio konačan rezultat na 3:0 za veliku pobjedu Sampdorije.

Domaćini su bili uspješni i u drugoj utakmici dana. Palermo je na domaćem terenu došao do pobjede nad Napolijem, bilo je 2:1 za momčad sa Sicilije. Nakon prvog poluvremena koje je proteklo bez pogodaka, gosti iz Napulja su poveli u 55. minuti. Lavezzi je ubacio za Bogliacina koji je glavom svladao domaćeg vratara Fontanu.

Palermo je uzvratio samo tri minute kasnije, Tedesco je svojim pogotkom poravnao rezultat na 1:1. Isti igrač je u 66. minuti ponovno zatresao mrežu Napolija za konačnih 2:1 i sva tri boda Palermu iz ovog dvoboja.

Serie A, 12. kolo: Sampdoria - Empoli 3:0, Palermo - Napoli 2:1.