Perković i Longin sjajni

Sanja Čalić • nedjelja, 11.11.2007.

Osmo kolo njemačke lige donijelo je mnogo zanimljivih susreta. Za nas je najzanimljiviji bio onaj između Ewe Basketsa i Giessen 46ersa gdje su nastupila dvojica Hrvata, a i jedan i drugi zabilježili su odličnu partiju...

U vrlo zanimljivoj utakmici domaćini iz Oldenburga uspjeli su ostvariti značajnu pobjedu protiv Giessena 88:85. Toj su pobjedi veliki obol dala i obojica naših igrača, Branimir Longin kao najbolji strijelac i Jasmin Perković kao najbolji skakač. Giessen je u prvom dijelu, a naročito u prvoj četvrtini, mnogo bolje odigrao i stvorio si veliku prednost, no u nastavku su igrači Ewe Basketsa ipak uspjeli ravnopravno držati korak s njima i zaključili susret pobjedom.

Izuzetno raspoloženi Longin postigao je u 28 minuta 23 poena (šut 9/11) uz dva skoka i dvije asistencije, dok je Perković u 34 minute upisao 17 poena, deset skokova i tri asistencije. U protivničkim je redovima najučinkovitiji igrač bio Corey Rousse sa 19 poena i sedam skokova.

Artland Dragonsi uvjerljivo su na gostovanju svladali digibu Basketse 63:76. Već na poluvremenu Dragonsi su, predvođeni raspoloženim Goldsberryem i Rohdewaldom bili u visokom vodstvu. Unatoč jačem otporu domaćina u drugom dijelu Dragonsi su to vodstvo uspjeli zadržati i do kraja utakmice, te su otišli kući s novim osvojenim bodovima. U redovima digibu Basketsa tek su dvojica, uz Timothya Jamesa Blacka, postigla dvoznamenkasti broj poena, stoga nisu mogli postići više protiv razigranih protivnika.

Pobjednik utakmice između Telekom Basketsa i Walter Tigersa odlučen je u drugoj četvrtini kada su domaćini dopuistili Walter Tigersima da postignu tek devet poena. Iako je nastavak donio ravnopravniju borbu, bodovi su ostali u Bonnu budući da su domaćini slavili rezultatom 71:62. Najefikasniji strijelci postigli su po 17 poena, Frazier za domaće, a Katić za goste.

S. City Jena dominirala je tijekom čitavog susreta protiv BG 74 Göttingena, stoga su na kraju i zasluženo slavili rezultatom 104:84. Već na poluvremenu imali su 12 poena razlike koje su do kraja susreta uspjeli gotovo i udvostručiti. Sjajno su za domaćine odigrali Seggelke i Davis, a u momčadi Göttingena istaknuli su se Ivey i Thorpe.

S važnim su se bodovima vratili i Köln 99ersi iz Triera gdje su svladali domaću momčad rezultatom 73:88. U prve tri četvrtine prednost je bila na strani gostiju, a u posljednjoj su dionici 99ersi odigrali mnogo bolje te su mirnije mogli privesti utakmicu kraju. TBB Trieru nije pomoglo što su u svojim redovima imali raspoloženog Colemana koji je uz 18 poena upisao i šest asistencija, s obzirom na to da su za Köln vrlo dobro odigrali Bailey i McElroy.

Iako u Euroligi nemaju toliko uspjeha, Brose Basketsi nastavili su nizati pobjede u domaćem prvenstvu. Ovog puta deklasirali su EnBw Ludwigsburg, momčad koja je uspjela postići tek 49 poena. Već u prvoj četvrtini domaćini su dali naslutiti kojim će smjerom utakmica otići, iako je u drugoj dionici EnBw bio malo uspješniji. No do samog kraja su igrači Bamberga nastavili dominaciju parketom te upisali pobjedu s velikom razlikom (76:49).

Neizvjesnost u svih 40 minuta krasila je utakmicu između Bremerhavena i berlinske Albe. Alba je u prvom dijelu došla do prednosti od šest poena, koja se na kraju pokazala i ključnom. Domaćini su u posljednje dvije četvrtine bili bolji, no tek im je jedan koš nedostajao za pobjedu (69:70). Sjajnu je rolu imao Julius Jenkins koji je u Albinom dresu postigao 24 poena, dok je jedan od boljih igrača Bremerhavena bio Guinn s 11 poena i osam skokova.

Derrick Allen i Andrew Drevo bili su glavna lica susreta između Dt. Bank Skylinersa i NY'er Phantomsa. Pobjeda je ipak ostala na domaćem terenu, iako su NY'er Phantomsi bolje otvorili utakmicu. No nakon prvih deset minuta Skylinersi su počeli igrati mnogo bolje te su bez većih problema zabilježili pobjedu (83:73). Allen i Drevo postigli su svaki po 23 koša te su bili najučinkovitiji igrači svojih momčadi.

Osmo kolo njemačkog prvenstva kompletirano je utakmicom Giantsa iz Leverkusena i ratiopharm Ulma. Unatoč tome što su igrači ratiopharma vodili na poluvremenu, susret je ipak završio u korist Giantsa 87:77. Najučinkovitiji igrači bili su Nate Fox sa 19 poena i Bryan Lucas s jednim poenom manje.

Njemačka liga, osmo kolo: Ewe Baskets – Giessen 46ers 88:85, digibu Baskets – Artland Dragons 63:76, Telekom Baskets – Walter Tigers 71:62, S.City Jena – BG 74 Göttingen 104:84, TBB Trier – Köln 99ers 73:88, Brose Baskets – EnBw Ludwigsburg 76:49, Bremerhaven – Alba Berlin 69:70, Dt. Bank Skyliners – NY'er Phantoms 83:73, Giants L'kusen – ratipharm Ulm 87:77