Pobjeda do pobjede

Ivana Strahija • ponedjeljak, 12.11.2007.

U 14. drugoligaškom kolu zabilježili smo osam pobjeda što domaćina a što gostiju, dakle, ni jedna utakmica nije završila remijem. Na žalost, to ujedno ne znači da je kvaliteta igre bila na zavidnoj razini, pa je nemalo navijača kući nakon prohladne subote i nedjelje otišlo nezadovoljno.

Prvu je gostujuću pobjedu zabilježila Croatia, koja je Perkovčane iskoristila da zadrži prvo mjesto ljestvice. No, daleko od toga da su igrači Slavonca legli na travnjak i čekali da ih Sesvećani pregaze, dapače čak su dobro parirali većim dijelom susreta. Na kraju je presudio jedini pogodak, kojeg je u mrežu Perkovčana uspio plasirati Petrović.

U prvom je poluvremenu susreta u Vukovaru izgledalo da će domaćini konačno staviti i pobjedu na konto, no drugi je dio demantirao nade. Igrači Segeste su nakon realiziranog penala Kovačevića uvidjeli da mogu do tri boda u Vukovaru, pa su oštro nasrnuli na domaći šesnaesterac, rastežući nemilice odličnog vratara Karduma u svim smjerovima, dok jedna lopta konačno nije ušla.

Prvo su vodili gosti, potom domaćini, da bi tri boda ipak odlepršala sa stadiona u Žrnovnici. Vinogradar je do gostujuće pobjede došao zahvaljujući agilnom Čordašu, koji je znao iskoristiti slab dan Mosorovog vratara Blaževića.

Moslavina je u Kutini još jednom dokazala da pripada vrhu drugoligaške ljestvice. To se ne može reći i za goste iz Velike, koji su sve niže i niže, a u ovom kolu nisu pokazali ni tračak entuzijazma ni želje za pobjedom. Na sreću Kamena, dvostruki strijelac Mađarić izašao je iz igre u 85. minuti, u suprotnom bi rezultat vjerojatno bio i viši.

Momci Elvisa Scorie na vlastitom su terenu bili uvjerljivi i bodove ostavili kod kuće. Premda je velika uzdanica Istre, Saša Šest, bio vidno van pune forme, na mjesto golgetera ekipe odlično je uskočio Švrljuga. Trogirani su pružili dobru partiju, no na kraju se broje golovi.

U Kostreni je dvjesto gledatelja ostalo razočarano slabom igrom domaćina, kao i općenitim nedostatkom razrađenih akcija na obje strane. Gosti iz Solina orijentirali su se na obranu, a domaćini se na pobjedi imaju zahvaliti Conu, koji se srećom našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i zgrabio priliku.

Slika 1 od 1.

Imoćanima rezultat i dalje ide na ruku, no sve je teže nogometašima sa Gospinog dolca gospodariti vlastitim terenom. Tako ih je u ovom kolu umalo iznenadilo pretposljednje Belišće, koje je tri minute pred kraj susreta smanjilo na gol zaostatka. Pribrojimo li tome i dva penala, šestotinjak je gledatelja imalo što vidjeti.

Dragovoljci kao da posustaju, baš sad kad se igraju ključne tekme za osvajanje samog vrha ljestvice. U Zagrebu su dočekali Marsoniju i na jedvite jade, tek nakon penala u posljednjim minutama susreta, osvojili tri boda. Čestitke zasluženo idu gostima iz Slavonskog Broda, koji se nisu ni najmanje zaplašili renomeom Hrvatskog dragovoljca.

II HNL, rezultati i strijelci 14. kola:
Slavonac CO – Croatia Sesvete 0:1 (0:1 V. Petrović 82.)
Vukovar '91. – Segesta 0:2 (0:1 Kovačević 46. 11 m, 0:2 Oštrić 78.)
Mosor – Vinogradar 2:3 (0:1 Sablić 15., 1:1 Selak 46., 2:1 Čulić 51. 2:2 Pinheiro 57., 2:3 Čordaš 67. )
Moslavina – Kamen Ingrad 3:0 (1:0 Mađarić 19., 2:0 Kiseljak 46., 3:0 Mađarić 62.)
Istra 1961 – Trogir 2:0 (1:0 Švrljuga 9., 2:0 Švrljuga 45.)
Pomorac – Solin 1:0 (1:0 Con 75.)
Imotski – Belišće 3:2 (1:0 Rodić 13., 2:0 Mandarić 28., 2:1 Vibovec 38. 11 m, 3:1 Obilinović 56. 11 m, 3:2 Prijić 87.)
Hrvatski dragovoljac – Marsonia 2:1 (0:1 Švarić 34., 1:1 Batarelo 62., 2:1 Marko Tadić 86. 11 m)