Dubrava 48:32 Nexe Našice
Nexe Našice

Dubrava sjajno, Našičani razočarali

Ivana Strahija • srijeda, 14.11.2007.

Na prvi pogled današnji je sraz na parket doveo dva nesrazmjerna protivnika: Nexe, koji je u ovom prvenstvu postavio nove standarde za našički rukomet, te Dubravu, iznimno domaćinsku ekipu koja je svoje dosadašnje četiri pobjede ostvarila na domaćem terenu. Nexe je došao u Dubravu sa statusom favorita zbog visokog trećeg mjesta na ljestvici domaćeg prvenstva, dok je Dubrava bila na skromnom 11.

Dubrava – Nexe 48:32 (22:16)

Strijelci
Dubrava: Đikić 6, Štrlek 8, Tojčić 7, Horvat 1, Balić 1, Tarabochia 10 (7), Brnas 5, Čolak 1, Vladušić 1, Kovačević 3, Šandrk 3, Zovko 2
Nexe: Eter 3, Kević 7, Pahanić 5, Barišić 4, Rajič 3, Šunda 2, Turković 5, Kasak 2, Tomičić 1

Sedmerci
Dubrava: 7/9 (Horvat 0/2, Tarabochia 7/7)
Nexe: -

U prvi nam se mah učinilo da će Našičani uspjeti slomiti vrući teren u Dubravi, no nakon početnog vodstva Nexea, koji u 5. minuti ima 3:1, zgusnula se domaća obrana i konačno počela raditi svoj posao.

To kao da je smelo gostujuće igrače, koji redaju tehničke pogreške i kriva dodavanja. Zato domaćini izjednačuju već kod 7:7, i to s igračem manje pošto je isključen Štrlek, koji odmah po svom povratku zabija i pogodak za vodstvo Dubrave.

Nakon toga nema više popusta za Nexe, Dubravčani nezaustavljivo kreću naprijed. Odlični Štrlek vodi domaće na +6 serijom od tri svoja pogotka, nastavljaju Tarabochia iz sedmeraca te Brnas, a strijelcima se priključuje i Tojčić, pa domaći imaju +8.

U završnici prvog dijela kod Nexea valja samo vratar Rajković, koji ni uz devet obrana nije uspio zaustaviti napredovanje Dubrave. U posljednjoj minuti Našičani malo popravljaju katastrofu pogocima Turkovića i Kevića.

Drugi dio započinje nanovo probuđenim domaćinom Tojčićem, koji reda tri pogotka i vodi svoju ekipu na +10. Nexe, uz lošu obranu, sad počinje raditi velike greške i u napadu, te propuštaju previše prilika za vlastito dobro.

Stoga ne čudi da do kraja susreta Dubravčani uspijevaju nabiti i sedamnaest pogodaka prednosti kod 47:30, a velik je udio u tom rezultatu imao iznimno precizni Tarabochia, koji je sa sedam metara dobio sedam prilika i sve ih iskoristio.

Sretni gledatelji u dvorani Dubrave traže pedeset pogodaka, no za to je jednostavno bilo premalo vremena.

Nakon ovih 60 minuta Dubrava je ostala na 100 posto domaćeg učinka, dokazala je zagrebačka ekipa da na tom parketu postoji samo jedan favorit. Pred Nexeom i trenerom Sašom Kučekom (kojeg se međimurska publika sjeća od kad je vodio drugoligaški Prelog) je naporan rad i svakako studiozno rješavanje evidentnih problema u napadu i obrani.

Dukat I HRL muški, 11. kolo: Dubrava - Nexe 48:32 (22:16)