Vodeni sportovi

Jug CO - Šibenik NCP: Šibenčani propustili veliku priliku

Ivana Jurica • srijeda, 14.11.2007.

Pune tri četvrtine na bazenu u Gružu vodili su gosti iz Šibenika, no, na kraju se kući vraćaju bez bodova. Odličnom igrom u posljednjoj dionici igre igrači trenera Emila Nikolića ispravili su sve ranije pogreške i došli do nove pobjede ...

Jug CO - Šibenik NCP 13:11 (2:3, 3:3, 4:4, 4:1)

Gradski bazen Juga, Gledatelja: 400

Jug CO: Vićan, Hrošik, Bošković 5, Pecotić, Joković 1, Smodlaka, Marković, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud 3, Obradović 3, Subašić, S. Sukno, trener: Emil Nikolić

Šibenik NCP: Perčinić, Španja, Jelača, Letica 2, Petković 4(2), Zeljak 1, Rončević, Brkić 3(1), Vrbičić, Burić 1, Paškvalin, Samodol, Petričević, Čule, trener: Ivica Tucak

Igrač više: Jug CO 6/13, Šibenik NCP 4/7

Peterci: Jug CO 1/1, Šibenik NCP 3/3

Suci: Brala i Franulović (oba Rijeka)

Gosti su bolje otvorili utakmicu. Pogocima Borisa Letice i Antonia Petkovića na samom su početku stekli dva pogotka prednosti. Domaćini se tek tada bude i golovima Paula Obradovića i Mihe Boškovića poravnavaju rezultat. No, da Šibenčani na odmor otiđu sa prednošću pobrinuo se svojim drugim golom Letica.

Početkom nastavka Bošković je vrlo brzo izjednačio. Brzo su i Šibenčani došli do nove prednosti, Burić je realizirao igrača više, a nakon njega isto je učinio i Mate Zeljak. Uzvratili su jugaši sa dva uzastopna gola, prvo Obradović, a zatim i Bušlje. Prije kraja četvrtine Šibenik NCP još je jednom, preko Brkića, zatresao mrežu Vićana (5:6).

I treću četvrtinu pogotkom su otvorili gosti, Petković je iz peterca ponovno svoju momčad doveo do dva pogotka prednosti. U dvije sljedeće minute dva puta je Bošković pogodio mrežu šibenskog vratara Perčinića. Nešto više od dvije minute prije kraja četvrtine Bošković je još jednom pogodio čime je osigurao prvo vodstvo svojoj momčadi (8:7).

Šibenski napadač iznimno snažnog šuta, Antonio Petković, brzo je izjednačio rezultat (8:8). Ljevoruki Brkić sa dva je pogotka u posljednjoj minuti gostima donio novu prednost od dva gola (8:10). Prvi je bio iz igre, a drugi iz peterca kojeg su gosti zaradili zbog toga što je domaći igrač Mile Smodlaka zaradio brutality prekršaj. Osim peterca, imali su gosti i četiri minute igrača više, no, nisu poentirali i prilika za rješenje pobjednika je propala. Joković je na drugoj strani poentirao.

U posljednjoj dionici u bazenu je postojala samo jedna momčad. Prvo Dobud, a zatim i Obradović donose drugo vodstvo svojoj momčadi. Dobud je još jednom pogodio mrežu Perčinića za 12:10. Petković je iz peterca kratko smanjio, no, svojim trećim pogotkom pitanje pobjednika riješio je Dobud.

I jedan i drugi trener imali su prigovora na suđenje ove utakmice. Sudački par Brala-Franulović svojim je odlukama živcirao i jedne i druge vaterpoliste. Osim brutality prekršaja Smodlake, još su dvojicu igrača isključili sa pravom zamjene. Šibenski trener Tucak zamjerio im je posebno na velikoj razlici u broju isključenja.