Valcea i dalje ima sve pobjede

Vedran Attias • petak, 16.11.2007.

U 4. kolu skupine D Lige prvakinja Rumunjke su upisale i četvrtu pobjedu, a Budućnost je uspjela ostati neporažena kod kuće od Viborga i tako ostala u igri za drugi krug...

Prvakinje Rumunjske su se bez problema obračunale s ekipom iz Mađarske koja nije imale nikakve šanse u Rumunjskoj. Domaće igračice od samog početka otišle su na veliku razliku koju su do kraja lagano održale. Prvih 30 minuta igračice Valceae odigrale su sjajno i na odmor se otišlo s rezultatom 18:9.

U nastavku su priliku dobile i neke igračice koje inače manje igraju, pa je tako konačno razlika ipak manja. Niti u jednom trenutku pitanje pobjednica u ovom susretu nije došlo pod upitnik i Rumunjke su zasluženo osigurale prolaz u sljedeći krug jer su uvjerljivo najbolja ekipa u ovoj skupini.

Igračice Budućnosti uspjele su ostati u igri za drugi krug neriješenim rezultatom protiv Danskog Viborga. Pred 4500 gledatelja, koliko se skupilo u dvorani u Podgorici, domaće igračice nisu uspjele upisati drugu pobjedu u Ligi prvakinja.

Cijela utakmica igrala se gol za gol i niti jedna momčad nije uspjela napraviti veću prednost. Na odmor se otišlo s jedan razlike za domaće igračice, ali do kraja nisu uspjele održati tu minimalnu prednost koja bi im zaista puno značila u daljnjem natjecanju. Konačan rezultat 31:31 ostavlja momčadi iz Crne Gore ipak određene nade za prolaz, ali za tako nešto - morati će napraviti veliki pothvat i pobijediti Rumunjke.

Liga prvakinja, 4. kolo skupine D: Budućnost - Viborg 31:31, Valcea - Budapest 34:28