Longin i Perković pobjedom otvorili kolo

Sanja Čalić • subota, 17.11.2007.

Deveto kolo njemačke lige započelo je susretom BG 74 Göttingena i Ewe Basketsa. Pobjedi koja je otišla na stranu gostiju svoj su obol dali i Branimir Longin i Jasmin Perković.

Predvođeni Rickyem Pauldingom i Milanom Majstorovićem košarkaši Ewe Basketsa došli su do još jedne pobjede u prvenstvu, te se nakon rezultatski vrlo izjednačene utakmice momčad naših košarkaša sa gostovanja u Göttingenu vratila s novim bodovima. Domaća je momčad bolje ušla u susret osvojivši prvu četvrtinu s četiri poena, no mnogo bolja učinkovitost na šutu za tricu donijela je Ewe Basketsima nadomoć u preostale dvije (46:56).

Prednosti koju je Oldenburg stekao pridonijelo je i deset prekršaja više domaćih igrača, te su Ewe Basketsi čak 29 poena ubacili s linije slobodnih bacanja (29/39), dok su s druge strane igrači Göttingena imali gotovo upola manje prilika tim načinom doći do poena (13/21). Ewe Basketsi su vodstvo čvrsto držali u svojim rukama i u posljednjoj dionici te je susret završen rezultatom 68:76.

Göttingenovim redovima dominirao je Jahmar Thorpe postigavši 22 poena uz 11 skokova, no osim njega tek je Brooks imao dvoznamenkasti broj koševa, njih deset. Najzapaženiji igrači Ewe Basketsa bili su Paulding (25 poena) te Majstorović (13 poena, 11 skokova).

Longin je u igri proveo pet minuta te je postigao dva poena i dva skoka uz što je imao i jednu ukradenu loptu, dok Perković ipak dobio veću minutažu. On je u 32 minute ubacio 12 poena kojima je pridodao i šest skokova, četiri asistencije te tri ukradene lopte.

Njemačka liga, deveto kolo: BG 74 Göttingen – Ewe Baskets Oldenburg 68:76