Smjena na vrhu

Sanja Čalić • ponedjeljak, 19.11.2007.

Deveto kolo njemačke lige donijelo je sa sobom i određene promjene. Nakon što su Artland Dragonsi porazili na svom paketu Brose Basketse, momčad iz Bamberga morala im je prepustiti prvo mjesto na ljestvici…

Double – double učinak Matta Haryasza (22 poena, deset skokova) mnogo je pridonio pobjedi Bremerhavena nad Köln 99ersima (61:76). Iako je utakmica do poluvremena bila vrlo izjednačena, igrači Bremerhavena uspjeli su limitirati šut Kölna koji je u dvije posljednje četvrtine postigao ukupno 20 poena. Zapaženo su za domaćine odigrali McElroy i Bjelica, no pobjeda je zasluženo pripala Bremerhavenu.

Bez većih problema pobjedu je ostvarila i berlinska Alba protiv S. City Jene (80:64). Gostujući košarkaši tek su u prvoj četvrtini uspješno pružali otpor Albi, no nakon toga domaćini su preuzeli dominaciju parketom. Veliki udio u pobjedi Albe imao je Dijon Thompson s 18 poena i pet skokova, a skakačka dionica pripala je Goranu Nikoliću (11 skokova).

Na svom je parketu uspješan bio i ratiopharm Ulm svladavši TBB Trier rezultatom 92:70. Gosti su se do posljednje četvrtine držali u igri, no tada su, u zadnjih deset minuta, vrlo raspoloženi igrači ratiopharma ubacili čak 31 koš, dok je Trier uspio postići tek njih 13. Najučinkovitiji igrači susreta bili su Jeff Gibbs kod domaćina (24 poena, devet skokova) i Caleb Green u gostujućim redovima (19 poena i pet skokova).

Giessen 46ersi odigrali su vrlo izjednačenu utakmicu protiv digibu Basketsa. Prednost od pet poena koju su gosti ostvarili u prvoj četvrtini bila je nedohvatljiva za Giessen te je rezultat otišao na stranu gostiju (80:89). Vrlo je dobro za pobjedničku momčad odigrao Malik Moore postigavši 26 poena, dok je za domaćine najbolji učinak imao Nelson s 23 poena i sedam skokova.

Protiv momčadi EnBW koja je u ovom susretu imala dva izuzetno raspoložena igrača Deutsche Bank Skylinersi nisu mogli mnogo učiniti. Coleman s 23 poena i deset skokova te Woudstra s 23 poena i sedam skokova bili su kobni za svoje goste, te su bodovi zasluženo ostali u Ludwigsburgu (94:71).

Walter Tigersi su protiv Giantsa iz Leverkusena bili vrlo blizu pobjedi, no za nijansu su precizniji u posljednjoj četvrtini bili gosti te je susret završio rezultatom 77:79. Tigersi su u svojim redovima imali vrlo razigranog Binga Meriexa koji je postigao 20 poena i 11 skokova, dok je u pobjedničkoj momčadi standardno dobru igru pružio Nate Fox ubacivši 19 poena.

Pobjedom nad Brose Basketsima 73:69Artland Dragoni preuzeli su prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici. U utakmici koja je do posljednjeg trena bila vrlo napeta Dragonsi su iskoristili prednost domaćeg terena te bili precizniji u završnici što im je na koncu donijelo nove bodove. U ovom su se derbiju najviše iskazali Terrence Thomas u domaćoj momčadi (12 poena i šest skokova), te Demond Greene i Predrag Šuput s 16 poena kod Brose Basketsa.

Uspješni domaćini bili su i NY'er Phantomsi koji su bodove osvojili u dvoboju s Telekom Basketsima. Susret je završio rezultatom 73:63, a najefikasniji igrači bili su Andrew Drevo te Johannes Strasser.

Njemačka liga, deveto kolo: Köln 99ers – Bremerhaven 61:76, Alba Berlin – S. City Jena 80:64, ratiopharm Ulm – TBB Trier 92:70, Giessen 46ers – digibu Baskets 80:89, EnBw Ludwigsburg – Dt. Bank Skyliners 94:71, Walter Tigers – Giants Leverkusen 77:79, Artland Dragons – Brose Baskets 73:69, NY'er Phantoms – Telekom Baskets 73:63