Slagelse bolji i u Koprivnici

Ivan Ambroš • subota, 17.11.2007.

U četvrtom kolu grupe A Lige prvakinja Podravka Vegeta je u Koprivnici poražena od danskog Slagelsea 22:28 (13:15). Igračica utakmice je bila Emiliya Tourey s 10 golova, dok je za Podravku Svitlana Pasičnik zabila sedam puta...

Podravka Vegeta - Slagelse 22:28 (13:15)

Liga prvakinja, grupa A, četvrto kolo:

Koprivnica, dvorana "Fran Galović", gledatelja 1800

Suci: Miroslaw Baum i Marek Goralczyk (Poljska)

Podravka Vegeta: Jelčić (9 obrana), Stančin (3 obrane); Pasičnik 7(3), Bulath 5(3), Kožnjak 1, Palčić 1, Todorovska 1, Lovrak, Zebić 2, Gaće 2, Horvat, Franić 3, Hrgović.

Trener: Zdravko Zovko.

Slagelse: Leganger (17 obrana), Friis; Tourey 10(1), Batinić 8(5), Melgaard 3, S. Pedersen, Loft, Svensson, Smith-Nielsen, Krogshede 3, Savić 2, Bulatović 2, M. Pedersen, Ognjenović

Trener: Anja Andersen

Sedmerci: Podravka Vegeta 8/6, Slagelse 6/6

Isključenja: Podravka Vegeta 8 minuta, Slagelse 14 minuta

Ni na domaćem terenu Koprivničanke nisu uspjele zaprijetiti trostrukim prvakinjama Europe pa će u preostala dva kola pokušati izboriti treće mjesto u skupini koje vodi u Kup pobjednica kupova.

Iako se na samom početku utakmice igralo gol za gol, Podravka u 12. minuti ulazi u krizu i četiri sljedeće minute ne uspijeva postići pogodak. Gošće to koriste i u 16. minuti odlaze na 6:9. Tada Zdravko Zovko traži time-out. No, i nakon prekida, situacija na terenu se bitno ne mijenja, tako da u 21. minuti Slagelse dolazi i do četiri gola prednosti za 7:11.

Tada se budi Svitlana Pasičnik, koja sa svoja dva gola smanjuje zaostatak na 9:11. Nakon jednog danskog gola Podravka postiže još tri i rezultat je 12:14. Dolaskom na samo dva gola zaostatka Koprivničanke su pobudile nadu da se možda mogu vratiti u utakmicu. Ali, tada Anja Andersen prekida Podravkinu ofenzivu pozivanjem time-outa. Golom Maje Kožnjak za 13:15 odlazi se na odmor.

Drugo poluvrijeme na nesreću započinje serijom gošći od 4:0 i rezultat je 13:19. U prvih deset minuta drugog dijela Podravka uspijeva zabiti samo jedan jedini gol što je glavni razlog danskog vodstva od čak sedam golova razlike – 15:22. Sredinom drugog poluvremena Koprivničanke su učvrstile obranu, a u 44. minuti budi se Ivana Jelčić i kod rezultata 16:22 brani sedmerac, nakon čega slijedi još nekoliko njenih obrana.

Unatoč činjenici da gošće nisu uspjele zabiti od 41. do 46. minute ni Podravka nije uspjela smanjiti razliku i rezultat je 17:24. Do kraja se igra gol za gol. U 59. minuti Anita Bulath postiže svoj prvi gol iz igre, a susret završava rezultatom 22:28.

Igračica utakmice bila je Emiliya Tourey s 10 golova. Ponovno je izvrsno odigrala i Cecilia Leganger skupivši 15 obrana. Kod Podravke je sedam golova postigla Svitlana Pasičnik.

Slagelse je još jednom dokazao da je i bez ozlijeđenih igračica prejak protivnik za Podravku. Uz izuzetak Pasičnik, Palčić i Tatari, kod Koprivničanki je izostalo htijenje i koncentracija. Tužna je činjenica da je ovaj put izostala i podrška navijača. Ključ ovog poraza je u dvije stvari: u prvih 25 minuta Podravkine vratarke uspjele su skupiti jednu jedinu obranu, a u cijelom susretu Koprivničanke nisu imale niti jednu kontru. Bez ta dva elementa igre ne može se računati na rezultat u Europi.

Pred 2000 gledatelja Györi je očekivano porazio Ribarroju 32:24 (19:8). Mađarice ruše sve pred sobom, a Španjolke im nisu uspjele ozbiljnije zaprijetiti ni u Ribarroji, pa je bilo teško očekivati da nešto mogu učiniti u gostima. Prvo poluvrijeme su označile brze kontre i razorni udarci Mađarica, koje su se malo opustile u drugom dijelu i tako dopustile Španjolkama da se ne osramote baš previše.

Najbolji strijelac susreta je bila Görbicz sa sedam golova, od toga pet sa crte od sedam metara. Najviše golova iz igre je postigla Mravikova, ukupno šest. Ejsmont je sa četiri gola bila najbolji strijelac kod Španjolki.

Nakon četiri odigrana kola, Györi s osam i Slagelse sa šest bodova su osigurali drugi krug, dok je Podravka Vegeta s dva boda na trećem mjestu. Ako tamo želi i ostati morat će sljedeće godine ne izgubiti u Ribarroji s više od pet golova razlike. Treće mjesto bi ujedno značilo i nastavak natjecanja u Kupu pobjednica kupova.

Podravka Vegeta – Slagelse 22:28 (13:15)
Györi – Cementos La Union Ribarroja 32:24 (19:8)