Odličan Kus, potop Barce

Kristian Hohnjec • nedjelja, 25.11.2007.

Davor Kus bio je najbolji strijelac u Unicajinom potapljanju Valladolida. Barcelona slabog Kasuna uvjerljivo je nadigrana u Sevilli. Marko Tomas odigrao je odlično prvo poluvrijeme, a dvoboj hrvatskih dueta otišao je na stranu Banića i Pašalića...

Valladolid u Malagi nije imao šanse. Domaćin je već do sredine prvog poluvremena otvario nenadoknadivu prednost. Završilo je 103:65, a najefikasniji igrač susreta bio je naš reprezentativac Davor Kus. Riječanin je 14 koševa ubacio u drugoj četvrtini, a na kraju je za 28 minuta postigao 21 poen (2/3 za dva, 3/4 za tri, 8/8 slobodna) uz dva skoka i dvije asistencije.

Mario Kasun katastrofalno je ušao u utakmicu s Cajasolom. Naš centar za dvije je minute zaradio tri osobne pogreške. Kada se vratio na parket, domaćin je već imao veliku prednost. Cajasol je na kraju slavio 75:58, a Kasun je za nešto više od devet minuta upisao šest poena (2/4 za dva, 2/2 slobodna) i četiri skoka.

Postigavši 12 od svojih 15 poena u drugoj četvrtini Marko Tomas vukao je Fuenlabradu u prvom poluvremenu. Križevčanin je u nastavku ubacio samo slobodno bacanje, a Gran Canaria je u završnici svoju prednost povisila na konačnih 75:64. Uz 15 poena (5/12 iz igre, 3/6 slobodna) Tomas je za 32 minute logirao i pet skokova, tri asistencije, tri izgubljene lopte i sedam iznuđenih prekršaja.

Dvojica hrvatskih reprezentativaca bili su najbolji igrači dvoboja Iurbentie Bilbaa i Vive Menorce (77:64). Marko Banić s 15 poena bez promašaja (6/6 za dva, 3/3 slobodna) i šest skokova za 23 minute ostvario je najbolju valorizaciju na susretu (22). Kod poraženih Mario Stojić odigrao je 34 minute notiravši 16 poena (3/5 za tricu), šest skokova i asistenciju. Dvocifren je bio i Marino Baždarić (28 minuta, 10 koševa, 3/9 iz igre), dok je Drago Pašalić imao minornu ulogu (osam minuta, dva poena, skok).

U derbiju kola briljirao je Ricky Rubio. Španjolski tinejdžer u pobjedu Joventuda nad Gironom (92:73) ugradio je 25 koševa i četiri asistencije. Rudy Fernandez također je postigao 25, dok je za Katalonce dobro igrao Marc Gasol (19 koševa, 10 skokova).

ACB, 9. kolo: Unicaja - Valladolid 103:65; Cajasol - Barcelona 75:58; Gran Canaria - Fuenlabrada 75:64; Bilbao - Menorca 77:64; Joventud - Girona 92:73.