Pranjić strijelac i asistent

Hrvoje Rafaelić • nedjelja, 25.11.2007.

U 12. kolu Eredivisie lige odličnu partiju pružio je naš reprezentativac Danijel Pranjić. Nakon asistencije Petriću u veličanstvenoj pobjedi Hrvatske na Wembleyu, Pranjić je u susretu s De Graafschapom otišao korak dalje pa je tako uz asistenciju, kojih već ima osam, zabio i gol. Ajax i PSV pisali su sigurne pobjede, jedino je Feyenoord kiksao na gostovanju kod Groningena...

Unatoč porazu na domaćem terenu od De Graafschapa, Danijel Pranjić odigrao je jako dobru utakmicu za Heerenveen. Jedno od najugodnijih iznenađenja lige povelo je protiv svojih domaćina već u 13. minuti utakmice preko De Groota. Domaćin je uzvratio u 25. minuti. Slobodni udarac iskosa sa lijeve strane izveo je Pranjić, a na pravom mjestu na drugoj vratnici našao se Dingsdag. U posljednjem napadu u prvom poluvremenu gosti su ponovno šokirali navijače na Abe Lenstra stadionu. Odličnu akciju Arnara Vidarsona zaključio je još ljepšim lob udarcem Schone.

Početkom dugog poluvremena Schone je u prilici da poveća rezultat, ali pogađa vratnicu. Nekoliko minuta kasnije, svoj drugi žuti karton na utakmici, a odmah i crveni, zarađuje Zuiverloon, što gostima olakšava da dođu do svog trećeg gola preko Powela samo tri minute poslije isključenja domaćeg braniča. Unatoč golu Pranjića iz jedanasterca 16 minuta prije kraja susreta, nakon što je Hese igrao rukom u svom šesnaestercu, gosti su uspjeli izdržati pritisak domaćina i tako po peti put uzeti tri boda ove sezone.

Aktualni prvaci su na gostovanju kod Excelsiora do 57. minute riješili pitanje pobjednika zahvaljujući brzom vodstvu od 3:0. Prvo je Otman Bakkal doveo PSV u vodstvo u 23. minuti, a onda je u 57. minuti Danny Koevermans udvostručio vodstvo. Samo minutu poslije na semaforu je titralo ime i trećeg strijelca. Lijepu akciju gostiju završio je golom Danko Lazović. Excelsior smanjuje na 3:1 preko Sebastiana Parda u 71. minuti, a konačan rezultat i nova tri boda za PSV postavlja Kenneth Perez u 78. minuti s kreča.

Četiri gola u prvom poluvremenu vidjeli su gledatelji u Amsterdam Areni. Na zadovoljtvo domaćih navijača tri su postigli njihovi ljubimci. Kopljanici su na poluvrijeme otišli sa laganih 3:1, ponajviše zahvaljujući Suarezu u 17., Gabriju u 27. i Luqueu u 44. minuti. Tračak nade gostima u nadoknadi vremena prvog poluvremena vratio je Junker. Potvrdu domaće pobjede donio je najbolji strijelac domaćih Klaas-Jan Huntelaar u 82. minuti susreta.

Feyenoord je u 11. minuti poveo na gostovanju kod Groningena preko Roya Makaaya. Prednost su držali punih sat vremena, a onda u samo tri minute domaćin preokreće susret u svoju korist. Prvo Berg u 72. minuti smanjuje na 1:1, da bi samo tri minute kasnije Eric Nevland doveo domaćine u vodstvo. Pet minuta ludosti na Euroborgu zaključio je Sahin golom u 77. minuti za 2:2. Silnu radost domaćinu donio je ponovno Berg golom u 90. minuti. Feyenoord je tako ostao na 25 bodova te sada zaostaju za vodećim Ajaxom tri boda, dok im drugoplasirani PSV bježi dva boda.

Eredivisie liga, 12. kolo: Heerenveen-De Graafschap 2:3, AZ Alkmaar-Willem II 2:0, Excelsior-PSV 1:4, Heracles-VVV Venlo 0:0, NAC breda-Roda JC 0:0, Ajax-Vitesse 4:1, Utrecht-NEC 3:2, Groningen-Feyenoord 3:2, Sparta-Twente 1:1.