Pobjeda Milana, Knežević ponovno strijelac

Ivana Spahija • nedjelja, 25.11.2007.

Odigrano je sedam susreta 13. kola Serie A. Naš Dario Knežević svojim je pogotkom pridonio pobjedi Livorna protiv Sampdorije, a uspješan je bio i posrnuli div Milan koji je tek nakon preokreta uzeo bodove Cagliariju. Pobjedu je nakon dugo vremena upisala i momčad Lazija, a Juventus je do vrha napunio mrežu Palerma...

Milan je na gostovanju kod Cagliarija tek nakon preokreta došao do sva tri boda. Igrala se četvrta minuta, a goste iz Milana dočekao je hladan tuš. Conti je izveo udarac iz kuta, najviši u skoku bio je Acquafresca koji je s lakoćom svladao Didu i Cagliariju donio vodstvo od 1:0. Milan je pokušao uzvratiti u desetoj minuti, Gattuso se ubacio u sredinu, centrirao je Maldini, ali je taj pokušaj gostiju zaustavio domaći vratar Fortin.

U 42. minuti dosuđen je jedanaesterac za Milan. Bianco je srušio Ronalda u prostoru Cagliarija, a sudac je uz proteste domaćih igrača pokazao na bijelu točku. Kaka je bio u prilici izjednačiti iz najstrože kazne, ali je njegov udarac obranio Fortin, a domaći se vratar iskazao i u obrani Maldinijeva udarca koji je uslijedio nakon jedanaesterca.

Nastavak susreta započeo je pritiskom gostiju. U 53. minuti se u prilici za pogodak našao oporavljeni Ronaldo, ali je Fortin svojom obranom ponovno spasio Cagliari. U 61. minuti crveno - crni su uspjeli doći do izjednačenja. Serginho je dugom loptom dobro pronašao Gilardina koji je udarcem izvana svladao Fortina za 1:1.

U 86. minuti Pirlo je iz slobodnog udarca raspalio po lopti i zatresao mrežu nemoćnog Fortina za vodstvo Milana od 2:1, što je ujedno bilo i konačno rješenje ove utakmice u kojoj je Milan s(p)retno došao do sva tri boda. Dario Šimić nije konkurirao za sastav Milana, a Filippo Inzaghi odigrao je jubilarnu 200. utakmicu u dresu aktualnog europskog prvaka.

Slika 1 od 2.

Livorno je kod kuće dočekao Sampdoriju koju je kući u Genovu ispratio s tri pogotka u mreži Castellazzija. Domaćini su poveli u devetoj minuti susreta. Pasqual je ubacio loptu u sredinu, a Knežević je precizno zatresao mrežu Castellazzija. Ovo je drugi pogodak našeg nogometaša ove sezone, u prošlom kolu Knežević je bio strijelac u susretu protiv Siene. Samo minutu nakon toga domaćini su već imali vodstvo od 2:0, a Castellazzija je ovaj put svladao Tavano.

Gosti iz Genove su u 80. minuti susreta uspjeli smanjiti vodstvo Livorna na 2:1, a mrežu Amelije zatresao je Bellucci. Konačan rezultat na 3:1 postavio je Tavano pogotkom u 89. minuti. Knežević je u dresu Livorna na terenu proveo svih 90 minuta.

Kod kuće je uspješna bila i momčad Napolija koja je rezultatom 2:0 svladala Cataniju. Domaćini su poveli u samoj završnici prvog poluvremena, točnije u 43. minuti. Zalayeta je na lijevoj strani pobjegao gostujućem braniču Sardu i svladao Polita za 1:0 Napolija. Isti igrač je u 65. minuti ponovno zatresao mrežu gostiju i postavio rezultat na konačnih 2:0 za nova tri boda Napoliju.

Pobjedu na domaćem terenu upisao je i Udinese koji je rezultatom 2:0 svladao momčad Siene. Domaćine je u vodstvo doveo Quagliarella pogotkom u 43. minuti susreta, a konačan rezultat na 2:0 postavio je Di Natale nakon asistencije strijelca prvog pogotka Quagliarelle.

Reggina je priredila iznenađenje kola i kod kuće uzela bod favoriziranoj Fiorentini. U 26. minuti viole su imale odličnu priliku za vodstvo. Montolivo se oslobodio na desnoj strani obrane domaćina, ali je njegov udarac s ruba šesnaesterca završio malo iznad grede. Deset minuta nakon toga zaprijetila je i Reggina, Cascione je proigrao za Amorusa čiji je udarac raščistila obrana Fiorentine.

Drugo poluvrijeme bilo je siromašnije prilikama za pogodak, ali je u 94. minuti poništen pogodak domaćinima jer je Barretto rukom pogodio mrežu Fiorentine. Susret je tako završio bez pogodaka, a Fiorentina je nakon ovog remija pala na četvrto mjesto na ljestvici.

Lazio je na Olimpicu dočekao Parmu kojoj je sva tri boda uzeo minimalnom pobjedom od 1:0. Susret je bio posvećen poginulom navijaču Lazija Gabrieleu Sandriju, a domaćini su tek u 89. minuti došli do vrijedne pobjede. Makinwa se na sredini terena oslobodio dvojice braniča Parme i dodao za Rocchija koji je idealno uposlio Firmanija, a samom Firmaniju nije bilo teško zatresti mrežu Buccija za vodstvo i pobjedu Lazija od 1:0. Igor Budan zbog ozljede i dalje ne konkurira za sastav u Parmi.

Empoli i Torino podijelili su bodove u susretu koji je završio bez pogodaka, a Saša Bjelanović je svih 90 minuta proveo na klupi Torina.

U posljednjoj utakmici dana, Juventus je na Delle Alpiju deklasirao Palermo rezultatom 5:0. Domaćini su došli u vodstvo u 29. minuti. Legrottaglie je uputio udarac prema vratima Palerma, a Trezeguet je loptu zakucao u stražnji dio mreže Agliardija za vodstvo Stare dame od 1:0. U 41. minuti domaćini su poveli s 2:0. Udarac Camoranesija raščistio je branič gostiju Barzagli, ali se na pravom mjestu našao Iaquinta koji je matirao Agliardija.

Odlična igra domaćina urodila je trećim pogotkom u 71. minuti susreta. Pisano je napravio prekršaj nad Nedvedom, a iz slobodnog udarca Del Piero je prebacio živi zid Palerma i zatresao mrežu Agliardija za vodstvo Juventusa od 3:0. Četiri minute kasnije Marchianni je uz asistenciju Del Piera loptu poslao u mrežu Palerma za 4:0.

U 91. minuti dosuđena je najstroža kazna za Juventus jer je Biava srušio Nedveda u prostoru Palerma. Sudac je pokazao na bijelu točku odakle je precizan bio Del Piero za konačnih 5:0 i pobjedu Juventusa koja ga vraća na treće mjesto na ljestvici.

Serie A, 13. kolo: Cagliari - Milan 1:2, Livorno - Sampdoria 3:1, Napoli - Catania 2:0, Udinese - Siena 2:0, Reggina - Fiorentina 0:0, Lazio - Parma 1:0, Empoli - Torino 0:0, Juventus - Palermo 5:0.