Mršiću i Skelinu izmakla pobjeda

Branimir Korać • ponedjeljak, 26.11.2007.

Pehovi Varesea nemaju kraja. I u 11. kolu talijanskog prvenstva upisali su poraz, ponovno u produžetku nakon što su imali sve u svojim rukama. Uspješniji su bili Repeša, Ukić i Bagarić koji su upisali pobjede...

Upim je na svom parketu u Bologni svladao Pierrel Capo d'Orlando s 94:91. Bivši član Upima Gianmarco Pozzecco vratio se u Bolognu, no ovaj put u dresu Capa i pošteno namučio svoju bivšu momčad. Ubacio im je 25 poena i podijelio sedam asistencija te predvodio Capa u vrlo izjednačenom susretu koji je na kraju otišao ipak na stranu favoriziranog domaćina koji se još uvijek zagrijava. Dalibor Bagarić igrao je 12 minuta kod pobjednika i ubacio četiri poena uz devet skokova, ali i čak šest izgubljenih lopti. Prvo ime kod Upima bio je Horace Jenkins s 24 poena, a dobar je bio i Jamel Thomas koji je dodao 13 poena i 11 skokova.

Kako se poigrava sa svim protivnicima ove sezone, Montepaschi se tako poigrao i s Benettonom. Lagana pobjeda momčadi iz Siene 85:71 u susretu u kojem su posve nadigrali Benetton koji ove sezone sve više tone u prosječnost. Terrell McIntyre s 22 poena i pet asistencija te Shaun Stonerook s 13 poena, šest skokova i pet ukradenih lopti bili su prvi pojedinci susreta. Čast Benettona pokušavao je prije svih spasiti Nana Mensah-Bonsu, no njegovih 17 poena i deset skokova nisu bili dovoljni.

Biella je mogla s puno manje znoja doći do pobjede na svom parketu protiv Legee. Imali su na poluvremenu plus 16, no gosti su se vratili u utakmicu, ali ipak Biella na kraju slavi 95:88. Troy Bell s 22 poena i Brandon Hunter s 22 poena i devet skokova predvodili su Biellu, a kod gostiju istaknuo se Marcus Hatten s 30 poena i šest ukradenih lopti.

Mršićev Varese poklonio je pobjedu Scavoliniju i zadržao se na posljednjoj poziciji na ljestvici. Imao je domaćin sve u svojim rukama, vodio šest minuta prije kraja susreta 73:59, ali odigrao vrlo loše u završnici i Scavolini je tricom Brokenborougha tri sekunde prije kraja izborio produžetak. U produžetku je povukao naš Mate Skelin i doveo Varese do plus četiri, no ni to nije bilo dovoljno i Scavolini serijom 6:0 uzima pobjedu 90:89. Najbolji kod Scavolinija bili su Keydren Clark s 23 poena i Michael Hicks s 21 poenom i šest skokova. Kod poraženih Mate Skelin igrao je 29 minuta i ubacio 11 poena uz osam skokova.

S druge strane Repešina Lottomatica prošetala se na gostovanju kod Cantua i slavila 78:67. Mogli su gosti slaviti i uvjerljivije, imali su i više od 20 poena prednosti, no Cantu je ipak u završnici smanjio visok zaostatak. Roko Ukić sjeća se i boljih predstava u dresu Rimljana, no niti devet poena, tri asiste i dva skoka nisu za odbaciti. Prvo ime susreta bio je Erazem Lorbek sa 16 poena.

S igrom ne mogu biti zadovoljni navijači La Fortezze. Talijanski euroligaš upisao je i šesti prvenstveni poraz i to prilično lako na gostovanju kod Montegranara. Premiata je slavila 89:70 riješivši susret u drugom poluvremenu nakon izjednačenih prvih 20 minuta. Čovjek odluke bio je Luca Vitali koji je s 22 poena predvodio strijelce.

Nakon tijesne pobjede u Solunu kod Arisa, Cibonin protivnik u skupini Eurolige Armani iz Milana slavio je također tijesno u Udinama. U samoj završnici Snaidero je upisao poraz 70:68, a gosti pobjedu mogu zahvaliti trojcu Sesay (15 poena) - Gallinari (21 poen, osam skokova) - Watson (12 poena, deset skokova). Uvjerljive pobjede upisali su Air Avellino i Solsonica Rieti.

Talijansko prvenstvo, 11. kolo:
Upim Bologna – Pierrel Capo d'Orlando 94:91, Montepaschi – Benetton 85:71, Angelico Biella – Legea Scafati 95:88, Cimberio Varese – Scavolini 89:90 (produžetak), Tisettanta Cantu – Lottomatica 67:78, Premiata Montegranaro – La Fortezza 89:70, Snaidero – Armani Jeans 68:70, Air Avellino – Siviglia Teramo 101:81, Solsonica Rieti – Eldo Napoli 77:64.