Cibalia - Varteks: Rutinski kroz Vinkovce

Petar Plevnik • utorak, 27.11.2007.

Nogometaši Varteksa prvi su polufinalisti Hrvatskog kupa. Vrlo dobru formu momčad Dražena Beseka potvrdila je i u u uzvratnom susretu u Vinkovcima, u kojem je sa 2:0 svladala Cibaliju te se s impresivnih 6:0 plasirala među najbolje četiri momčadi...

Baš kao što su u redovima domaćina i najavljivali, trener Vinkovčana Srećko Lušić odlučio je protiv Varteksa poštediti neke od svojih najboljih pojedinaca, pa je tako prigodu na vratima dobio mladi Antolović, dok je nakon dugo vremena od prve minute susret započeo dugo ozlijeđeni Marijan Vuka.

Upravo je Vuka u trećoj minuti imao odličnu prigodu dovesti Vinkovčane u vodstvo, no udarac osječkog napadača zamalo je neprecizan. Kazna za promašaj stigla je samo četiri minute kasnije. Vuk se oslobodio Radotića, pronašao Semlera, a slovenski napadač bez problema matira Antolovića i praktički riješava sve dvojbe oko putnika u polufinale.

Vezane vijesti

Udvostručenje gostujućeg vodstva stiglo je u 23. minuti, nakon što Antolović brani udarac gostiju, a Brazilac Fabio s odbijenom loptom ulazi u prazna vrata, za razliku od situacije prije toga, kada je udarac Brazilca sa svega nekoliko metara od gola zastao u blatu.

U nastavku susreta tempo igre je očekivano pao, budući da su domaćini izgubili svaku nadu oko plasmana dalje, dok je Varteks rutinski održavao stečenu prednost. Štoviše, Varaždinci su do kraja susreta preko Fabija mogli dodatno povećati svoju pobjedu, no i ovih 0:2 više je nego dovoljno za uvjerljiv prolaz među četiri najbolje momčadi.