1. Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 01.12.2007., Zaprešić, ŠRC Zaprešić, gledatelja: 350
Suci: Edi Šunjić (Split), Dujela (Zadar) i Kraljević (Zadar)
Vedran Nikšić 78'
Osijek

Inter - Osijek: Verhas sa zvukom sirene

Kristian Hohnjec • subota, 01.12.2007.

Prvih 60 minuta zaprešićkog ogleda Intera i Osijeka najbolje bi bilo zaboraviti. Sve važno dogodilo se u posljednjih pola sata, a domaćin je na dramatičan način u zadnjem napadu susreta izborio bod. Domagoj Verhas od tragičara je postao junak...

Mario Grgurović
58'

Saško Pandev
64'
14
Davor Kukec
72'

Aleksandar Šolić
69'

Ilija Lončarević

Susret koji se igrao po velikoj hladnoći došlo je pogledati tek 350-ak gledatelja. Milivoj Bračun uoči veoma važnog susreta odlučio je značajno promijeniti fizionomiju svoje momčadi. Prvi puta u udarnom sastavu krenuo je junior Dario Krišto, a na klupi su završili Mario Grgurović i Davor Kukec. Sraz dvije najneefikasnije momčadi prvenstva nije puno obećavao, a ni ponudio.

Osijek je bio bolji rival u prvih 20 minuta, no raspoloženost Milana Pavličića nisu uspjeli naplatiti. Napadač Osječana pripremio je prilike Hrnčeviću i Nikšiću, koji nisu uputili konkretan udarac prema povratniku na vrata, Tomislavu Vranjiću. Potom se Babićeva parabola nakon kornera odbila od domaće obrane i završila na gornjem dijelu grede, a seriju prilika za momčad Ilije Lončarevića zaključio je Pavličić sam.

Dinjar ga je odlično proigrao, ali Vranjić čita pokušaj mobilnog Osječana sa sedam metara. Propala je tako najbolja prilika "Bijelih" u prvom dijelu. Inferiorni Inter probudio se tek nakon pola sata, kada sjajno s dvadesetak metara puca Sivonjić. Lopta je išla prema gornjem kutu, ali izvrsnom intervencijom pogodak je spriječio Marin Skender. Do odlaska na odmor vrijedilo je notirati još jedan pokušaj Sivonjića, te ozljedu Milana Pavličića, zbog koje je ranije otišao u svlačionicu, da bi se ipak neočekivano pojavio u drugom poluvremenu.

Inter je u nastavku imao jalovu incijativu, stihijski napadi domaćina donijeli su tek serijal kornera. Nakon jednog ubačaja iz kuta došli su i do rijetke prilike u drugom poluvremenu. Skulić je pucao glavom u gornji lijevi kut, ali Skender je ponovo budan i pravovremen. I kada se činilo da sve ide prema beskrvnom remiju, Nikšić je iz prvog pokušaja u nastavku doveo Osječane do tri boda.

Domagoj Verhas kardinalno je pogriješio izgubivši loptu na svojoj polovici, Šolić je proslijedio do Nikšića koji sjajnim udarcem s 18 metara pogađa desni kut Vranjićevih vrata - 0:1 u 78. minuti. Žuti su tada zaigrali na sve ili ništa, pred Osijekov gol dolazio je i Vranjić, a živost s klupe unijeli su Pandev, Kukec i Grgurović.

Rizik im se isplatio u posljednjim sekundama dvoboja. Nakon prekida lopta se odbila do Domagoja Verhasa, a igrač Intera perfektnim je volejem s 12 metara pogodio gornji kut Skenderovog gola - 1:1. Svakome po bod, pošten ishod utakmica koja je najvećim dijelom bila anti-propaganda prvoligaškog natjecanja.