Prekinuta serija Nancyja, Metz i dalje bez pobjede

Vedran Babić • subota, 01.12.2007.

U prvih sedam odigranih dvoboja 16. kola francuskog prvenstva Le Mans se pobjedom u derbiju protiv Nancyja probio na treće mjesto ljestvice, dok PSG i Metz nastavljaju svoju rezultatsku krizu...

U prvom dvoboju kola Le Mans je na svom terenu dočekao drugoplasirani Nancy, koji u posljednjih sedam utakmica ne zna za poraz. Na početku se činilo kako će se taj niz nastaviti i poslije ove utakmice, jer je Nancy poveo već u 9. minuti pogotkom Gavanona iz najstrože kazne. No u drugom poluvremenu dogodio se pravi preokret, pa su domaćini došli do pobjede preko Yebde u 60., te Gervinha u 79. minuti. Nancy je tako propustio šansu bodovno se izjednačiti na vrhu lige s Lyonom koji sutra igra protiv Strasbourga.

Lille i Marseille su podijelili bodove te se tako zalijepili za donji dio tablice. Momčad predvođena trenerom Claudeom Puelom je povela pogotkom nizozemskog veterana Patricka Kluiverta, a rezultat je poravnao najbolji strijelac Marseillea Mamadou Niang.

St. Etienne je na gostovanju kod Lorienta poveo preko Gomisa, da bi do kraja izjednačio Saifi. Auxerre je došao do vrijedne pobjede u Metzu, a za nju je najzaslužniji strijelac jedinog pogotka Thomas Kahlenberg. Metz je posljednji put slavio u 8. kolu protiv Caena pa nije ni čudo što se nalaze na samom dnu lige sa svega sedam osvojenih bodova.

Monaco nije uspio u Kneževini savladati Nicu unatoč vodstvu koje im je donio Jan Koller u 86. minuti. Na samom izdisaju utakmice gostima je važan bod osigurao Lilian Laslandes.

PSG je upisao drugi uzastopni poraz, ovoga puta na domaćem terenu od Caena. Junak gostiju je u 76. minuti bio Florentin koji je pogodio za pobjedu.

Druga gostujuća pobjeda ove večeri je pripala Lensu, koji je slavio protiv Sochauxa s 2:0. Pogotke su postigli Aruna Dindane u 27. minuti te Monterrubio u 59.

Le Championnat, 16. kolo:
Le Mans – Nancy 2:1, PSG – Caen 0:1, Monaco – Nice 1:1, Sochaux – Lens 0:2, Lorient – St. Etienne 1:1, Metz – Auxerre 0:1, Lille – Marseille 1:1.