EWE poražen, Perković vrlo dobar

Sanja Čalić • nedjelja, 02.12.2007.

U odigranom susretu 11. kola njemačke lige momačad EWE Basketsa doživjela je poraz na gostovanju u Kölnu, iako je u svojim redovima imala vrlo raspoloženog Jasmina Perkovića...

Köln 99ersi otvorili su mnogo bolje utakmicu protiv svojih protivnika te ih dobrom skakačkom dionicom u obrambenim dijelu limitirali na tek 12 poena u prvoj četvrtini. Predvođeni raspoloženim Immanuelom McElroyom (19 poena, četiri skoka) domaći su košarkaši osvojili i drugu dionicu u kojoj su im ipak EWE Basketsi pružili veći otpor stoga su Köln 99ersi na odmor otišli s 13 poena prednosti (43:30).

Nastavak je susreta ponudio dvije četvrtine gotovo identične onima u prvom dijelu, samo što je u trećoj dionici bila obratna situacija, te su nju EWE Basketsi osvojili rezultatom 12:23. Iako je momčad u kojoj nastupaju dvojica naših igrača bolje zaigrala u drugom dijelu, prednost koju su domaćini ostvarili nakon prvih 20 minuta bila je ključna, a EWE Basketsi nisu imali dovoljno snage da u završnici dođu do preokreta i pobjeda je tako pripala Kölnu (75:71).

Jasmin Perković bio je najučinkovitiji igrač EWE Basketsa upisavši u 24 minute 17 poena, tri skoka i jednu asistenciju. Branimir Longin je na parketu proveo 21 minutu te ostvario učinak od tri poena i isto toliko skokova.