Real siguran, Barcelona nema "gazdu"

Vedran Attias • nedjelja, 02.12.2007.

Sevilla je nastavila svoju seriju loših rezultata i upisala osmi poraz u prvenstvu ove sezone, a u gradskom derbiju, koji je ujedno i derbi kola, Espanyol i Barcelona odigrali su neriješeno. Real Madrid je u prvih deset minuta riješio pitanje pobjednika na Bernabeu protiv Racinga...

Sevilla je u zadnjih mjesec dana pobijedila Real Madrid i Arsenal, no, na njihovu žalost, izgubili su sve ostale utakmice. Protiv Almerije, koja je jedno od ugodnijih iznenađenja Primere, Sevilla je pružila solidnu partiju, no ponovno su poraženi.

Teško je točno reći zašto Andalužani već imaju osam poraza u prvenstvu jer zaista ne igraju tako loše. Odlazak trenera Juande Ramosa nije ništa promijenio, niti na lošije niti na bolje, i tako Sevilla i dalje ima velikih problema u prvenstvu. Protiv Almerije Jesus Navas i Renato promašili su u prvom dijelu odlične prilike i tako se na odmor otišlo s 0:0.

Na samom početku nastavka Daniel Alves radi grubi prekršaj i Sevilla ostaje s deset igrača. Očekivano, domaći su ipak u nastavku bili bolja momčad i više su prijetili. Uche i Melo promašili su svoje prilike i kada se mislilo kako će utakmica završiti bez pogodaka, u 87. minuti Acasiete glavom zakucava u gol nabacivanje Corone za veliko slavlje domaćih navijača.

Real je lako došao do nove domaće pobjede i tako nastavio sa 100-postotnim učinkom na svojem terenu. Real je već nakon deset minuta osigurao svoju sedmu domaću pobjedu ove sezone. Prvi pogodak rezultat je lijepe akcije Reala koju su započeli Robinho i Julio Baptista. Nakon akcije Brazilaca lopta je došla do centarfora reprezentacije Nizozemske, a Van Nistelrooy lijepo dodaje Raulu koji rutinski zabija za vodstvo.

Baptista je sudjelovao i kod drugog gola domaćih. Lijepo je uposlio Sneijdera čiji prvi udarac brani Tono, a ponovni pokušaj Nizozemca Sergio Sanchez pokušava izbiti, ali ne uspijeva i tako se upisuje u listu strijelaca. Casillas je do odmora nekoliko puta dobro reagirao, a posebno je dojmljiva intervencija u 25. minuti kada je obranio odličan udarac Duschnera.

U nastavku Real je smanjio tempo i čekali su kraj, no publika u Madridu nije bila previše oduševljena čuvanjem rezultata pa su igrači ipak morali "ubaciti u veću brzinu". Zadnjih pola sata ipak su krenuli po novi pogodak i došli su do njega na prilično "jeftin" način. Raul je s vrha šesnaesterca lijepo izveo slobodni udarac i povećao na 3:0. Munitis je do kraja samo smanjio rezultat, no mora se spomenuti kako je igra Reala bila puno lošija od rezultata.

U gradskom derbiju Espanyol i Barcelona odigrali su bez pobjednika. Barcelona je bila dosta bolja, ali nisu uspjeli upisati pobjedu. Kao što se je i bilo za očekivati, zbog brojnih ozljeda, u prvih jedanaest našao se mladi Bojan Krkić, no kako je Gudjohnsen ipak bio potpuno spreman za nastup, na klupi se ponovno dosađivao Ronaldinho. Barcelona je sjajno otvorila utakmicu i već nakon pet minuta su došli do vodstva. Fenomenalni Messi lijepo je uposlio Iniestu koji preciznim udarcem šalje loptu u mrežu.

Barcelona je bila bolja i imali su još nekoliko prilika za povećati vodstvo. Bojan u 20. i Xavi u 25. opasno su zaprijetili Kamenom. Domaći, koji se nalaze na mjestu koje vodi u Ligu prvaka, nisu ništa pokazali u prvom dijelu, a najbolji pokazatelj je nula udaraca u okvir gola. Victor Valdes proveo je mirnih 45 minuta na svojem golu.

Puyol je odlično nekoliko puta lijepo uzeo loptu Tamudu i Garciji, a što se tiče kapetana Barcelone treba spomenuti kako mu je ovo 250 nastup za Barcelonu. U proteklih osam sezona Puyol je bio standardni prvotimac Barcelone kod svakog trenera, a utakmice je propuštao samo zbog ozljeda ili suspenzija.

Prvih 20 minuta nastavka proteklo je u igri na sredini terena i bez nekih većih prilika, a u 63. minuti Rijkaard se "smilovao" Ronaldinhu i ubacio ga je u igru umjesto Bojana. Samo nekoliko minuta kasnije Espanyol je izjednačio. Coro, na dodavanje Alberta, zabija za 1:1 iz prvog udarca u okvir gola gostiju.

Nakon što je neko vrijeme bilo mirno na terenu, zadnjih deset minuta Barcelona je jako pritisnula Espanyol. Iniesta, Ronaldinho i Messi u samo pet minuta opasno su pucali, ali Kameni je bio na koncentriran. U sučevom dodatku Kamenog su prijetili Ronaldinho, koji je vrlo dobro odigrao svojih pola sata, Xavi i Messi, ali Barcelona nije stigla do pobjede.

Primera, 14. kolo: Almeria - Sevilla 1:0, Real Madrid - Racing 3:1, Espanyol - Barcelona 1:1