Tokić nije mogao sam

Goran Tomičić • nedjelja, 02.12.2007.

U derbiju 21. kola austrijske Bundesliga Salzburg je u gostima svladao Rapid, a jedini strijelac za poražene bio je Marijo Tokić. Sturm je preokrenuo vodstvo Mattersburga, a Altach je uzeo bod LASK-u...

Salzburg je već nakon šest minuta poveo u Beču. Niko Kovač je pronašao Zicklera, koji je proslijedio do nepokrivenog Leigteba, a njemu nije bilo teško pogoditi domaću mrežu. U 29. minuti Hofmann je ubacio, a Tokić odlično skočio i glavom pogodio za izjednačenje. Salzburg je opet poveo u 35. minuti, kad je Steinhöfer sjajnim udarcem s 35 metara svladao Payera. Gosti su pobjedu osigurali u 58. minuti, kad je Ilić uposlio Zicklera, a on je iskoristio loše postavljanje Payera za konačnih 1:3. Tokić i Bazina odigrali su cijelu utakmicu, dok je Bilić zamijenjen u 55. minuti, a oba naša napadača su dobila žute kartone.

Mattersburg je u sedmoj minuti poveo u Grazu, kad je Wagner okrunio lijepu akciju Kühbauera i Naumoskog. Sturm je izjednačio u 28. minuti, a Haas je sjajno iskoristio neopreznost obrane Zelenih. Gosti od 64. minute ostaju s igračem manje nakon drugog žutog kartona Pauschenweina, a Sturm je to iskoristio tek u 90. minuti golom Prettenthalera.

Dvoboj Altacha i Wackera završen je bez golova, a time su obje momčadi zadovoljne, budući da je LASK zadržao priključak vrhu, a Altach ima četiri boda više od pretposljednjeg Wackera. Čavlina i Vastić odigrali su cijelu utakmicu, a potonji je dobio žuti karton. Mijatović je ostao na klupi.