RK Zagreb 46:23 Međimurje
Međimurje

Klasa više!

Ivana Strahija • četvrtak, 06.12.2007.

Croatia osiguranje je u duelu s čakovečkom Perutninom pokazala i dokazala još jednom ono što smo i prije znali: Zagreb je apsolutno najmanje klasu više od svih drugih u hrvatskom rukometu. Mogao je Pipo doduše igrati i bolje barem u obrani, no rezultat 46:23 jasan je pokazatelj stanja na terenu.

Croatia osiguranje – Perutnina Pipo IPC 46:23 (23:9)

Zagreb, Kutija šibica, suci: Gubica, Milošević (Osijek)

Croatia osiguranje: Kaleb 4, Duvnjak 3, Valčić 4, Lazarov 8, Špoljarić, Vori 5, Bedeković 3, Bičanić 1, Horvat 10, Kopljar 1, Vukić 3, Koloper 4

Perutnina Pipo IPC: Bagarić 2, Arnaudovski 7, Raković 1, Varga 1, Balog, Vidaković 6, Belko 1, Turk 1, Mesarić 2, Krajner, Herman 2, Čavar

Obrane
Croatia osiguranje: Jerković 19, Somić 8
Perutnina Pipo IPC: Šego 10, Tkalčec 1

Sedmerci
Croatia osiguranje: 2/2 (Lazarov 2/2)
Perutnina Pipo IPC: 2/3 (Arnaudovski 2/3)

Isključenja
Croatia osiguranje: -
Perutnina Pipo IPC: 2 minute

Za cijeli bi tekst u stvari bilo dovoljno reći: Pipo je u prvih 18 minuta postigao tri pogotka. No, da ne bude zabune, utakmica je bila zanimljiva, ako zbog ničeg drugog onda zbog mase reprezentativaca, potencijalnih reprezentativaca i kadetskih reprezentativaca koji su se našli na parketu Kutije šibica. Sve ih je budnim okom pratio Lino Červar, i ovog puta iz gledališta, dok je Zagrepčane s klupe vodio Maglajlija Senjanin.

U prvom je dijelu Perutnina iznimno slaba u obrani, kao da su se Čakovčani suzdržavali, pošto inače znaju igrati mnogo agresivnije, dok su igrači Croatia osiguranja neštedimice koristili svoje visoke blokere i zagorčili inače raspucanom Bagariću život.

Na vratima Zagreba bio je vrlo solidan Jerković, nije bio loš ni Čakovčanin Šego, no tek u drugom dijelu Perutnina uspijeva sastaviti dva-tri pogotka. Pipo ima seriju +3 u posljednjim minutama susreta (dva gola Vidakovića, jedan Belka), no prije toga je čakovečki gol bio poligon za napucavanje Lazarovom, Horvatu i Voriju, pa par čakovečkih pogodaka ne mijenja ništa na stvari.

Bodove za osiguranje druge pozicije na ljestvici Perutnina će tražiti u Našicama ove subote, nadajmo se da visok poraz neće obeshrabriti inače solidne Čakovčane.