Nexe deklasiralo Bjelovar, Dubrava slavila kod Medveščaka

Vedran Stilin • četvrtak, 06.12.2007.

U 14. kolu Dukat Prve HRL većinom su domaće momčadi upisale nove pobjede, dok se gostujućim bodovima očekivano okitio Metković u Velikoj Gorici te Dubrava na gostovanju kod Medveščak Konica Minolte…

Osječani su stigli do željenih bodova na domaćem parketu protiv uvijek neugodne Moslavine. Istina, mora se priznati kako je kutinski sastav prijetio početkom drugog dijela, međutim mladi igrači Ivana Duvnjaka nisu ispuštali vodstvo većim dijelom susreta za konačnih 27:21.

Iznenađenje je bilo na vidiku tijekom prvih 30 minuta susreta u Velikoj Gorici gdje je na veliko iznenađenje domaća momčad gubila samo tri pogotka razlike od Metkovića. Ipak, nastavak utakmice ponudio je pravu sliku trenutnog stanja unutar ova dva sastava te su Metkovčani zasluženo trijumfirali 21:33.

Splitski Koteks uspješno je odradio domaći susret 14. kola te je bez bodova ostavio momčad Karlovca. Bila je to utakmica u koju su Splićani nešto lošije ušli, ali određenim taktičkim korekcijama stigli su do prednosti koju više ne ispuštaju za završnih 30:26.

Jedini pravi zagrebački derbi svakako je onaj između Medveščaka i Dubrave u kojemu je Medveščak Konica Minolta možda malo i iznenađujuće poražena na domaćem parketu 32:34. Prvi dio okončan je izjednačenim rezultatom 15:15, da bi u nastavku Dubrava agresivnijom igrom upisala važne gostujuće bodove.

Iako konačnih šest pogodaka razlike u srazu Poreča i Siscije govori o laganoj pobjedi Porečana, to svakako nije bilo tako jer su Sisčani u više navrata držali egal u rukama. Na njihovu žalost u drugom dijelu domaća momčad podiže nivo svoje igre te slavi rezultatom 34:28.

U najeneefikasnijoj utakmici kola sastali su se Varteks di Caprio i Zamet. Samo 8:5 na poluvremenu i 19:15 na kraju govori o tvrdim obranama u kojima su se bolje snašli Varaždinci za trijumf 19:15.

Posljednja utakmica u ovom pregledu bila je ujedno i najmanje zanimljiva jer je domaće Nexe nakon vodstvo 17:12 na poluvremenu u nastavku potpuno deklasiralo nedorasli Bjelovar s velikih 46:26.

Dukat Prva HRL, 14. kolo: Osijek – Moslavina 27:21, Gorica - Metković 21:33, Koteks – Karlovac 30:26, Medveščak Konica Minolta – Dubrava 32:34, Poreč – Siscia 34:28, Varteks di Caprio – Zamet 19:15, Nexe – Bjelovar 46:26.