Brazil i Tunis do lakih pobjeda

Branko Barić • četvrtak, 06.12.2007.

Odigran je po jedan susret President's Cupa u skupinama 1 i 2. U svojim prvim susretima razigravanja za ekipe koje nisu uspjele izboriti nastavak borbe za naslov svjetskih prvakinja, Brazilke i Tunižanke upisale su uvjerljive pobjede...

Posebno su uvjerljive bile Brazilke u dvoboju s Kazahstanom. Već nakon šest minuta igre na semaforu je bilo 5:0 i svim onim rukometnim zaljubljenicima koji su se našli u dvorani bilo je jasno kuda to vodi. Do poluvremena je bilo 19:9, a i u nastavku se ta prednost konstantno povećavala, da bi na koncu rezultat bio 36:19. Rosas sa sedam i Mesquita sa šest pogodaka predvodile su brazilsku vrstu.

Tunis je od samog početka nametnuo reprezentaciji Konga svoju igru, no susret su prelomile tek početkom drugog dijela kad su kod rezultata 10:8 krenule u seriju 8:0. U pobjedu 24:16 Amira Fekih Romdheane ugradila je sedam, a Raja Toumi šest pogodaka.