Borussia Dortmund 6:1 Arminia
Arminia

Borussia na krilima Petrića razbila Arminiju

Petar Plevnik • petak, 07.12.2007.

Prvi susret 16. kola Bundeslige donio je pravu katastrofu Arminije na gostovanju u Dortmundu. Predvođena još jednom sjajno raspoloženim Mladenom Petrićem Borussia je slavila sa 6:1 i tako bar donekle ublažila nezadovoljstvo lošim ovosezonskim igrama...

Osokoljena iznenađujućom pobjedom u Stuttgartu, Borussia je s Robertom Kovačem i Mladenom Petrićem u početnom sastavu od prve minute krenula silovito prema vratima gostiju iz Bielefelda, koji su u posljednjih 10 susreta Bundeslige upisali tek jednu pobjedu.

Pogodak Borussije za 1:0 postignut baš u 13. minuti kao da je dao naslutiti kakva se sudbina večeras sprema Arminiji u Dortmundu. Blaszckyowski je povratnom loptom pronašao Tingu, a Brazilac iz drugog pokušaja dovodi Borussiju u vodstvo. Šest minuta kasnije gostujući vratar Fernandez ponovno je morao vaditi loptu iz mreže, nakon što je centaršut Petrića u vlastitu mrežu pospremio branič gostiju Schuler.

Da nastavak donosi još lošije vijesti za goste potvrdila je već druga minuta drugog dijela kada Dede neometan ubacuje za Petrića, a hrvatski reprezentativac glavom zabija za 3:0. Novi peh za goste stigao je u 55. minuti, nakon što Gabriel u svom 16-ercu igra rukom, a dosuđeni 11-erac u pogodak pretvara Valdez.

Na novi pogodak čekalo se samo šest minuta, a u ulozi asistenta ovaj je put bio Mladen Petrić, čiji ubačaj u 5:0 pretvara Kringe. Razmaku od šest minuta za pogodak domaćini su ostali vjerni i kod šestog pogotka, kojeg udarcem s ruba 16-erca postiže Federico.

Razbijeni gosti ipak su uspjeli u 81. minuti preko Kircha postići počasni pogodak za konačnih 6:1.