Bez lijeka za Apotekare

Petar Plevnik • nedjelja, 09.12.2007.

Posljednja dva susreta 16. kola Bundeslige donijela su dvije pobjede domaćina. Bayer je u Leverkusenu protiv Hanse upisao i petu uzastopnu pobjedu u prvenstvu, dok je Nürnberg s tri boda protiv Herthe pobjegao iz zone najugroženijih...

Momčad Bayer Leverkusena odlično je iskoristila iznenađujuće remije Bayerna i HSV-a te poraz Werdera te se pobjedom protiv Hanse primakla vodećem Bayernu na pet bodova zaostatka. Apotekari su u vodstvo stigli već u četvrtoj minuti preko Rolfesa, a s minimalnim vodstvom domaćina otišlo se na odmor. I nastavak susreta bolje otvara domaća momčad te pogotkom Freiera u 55. minuti udvostručuje rezultat. Sve dvojbe oko pobjednika u 72. je minuti riješio grčki napadač Gekas za konačnih 3:0.

S potpuno drugačijim brigama u dvoboj protiv Herthe ušao je Nürnberg, kojem je pobjeda protiv berlinskog sastava bila prijeko potrebna za bijeg iz zone najugroženijih. Već na samom otvaranju susreta, točnije u petoj minuti, najopasniji napadač domaćina Charisteas dovodi Nürnberg u vodstvo, da bi Misimović volejem u 39. minuti dodatno razveselio domaće navijače. Sve što je Hertha, za koju je svih 90 minuta igrao Josip Šimunić, uspjela u nastavku bio je počasni pogodak Lustenbergera u 65. minuti.