Rapidu samo bod

Goran Tomičić • nedjelja, 09.12.2007.

U 22. kolu austrijske Bundeslige Rapid je osvojio samo bod u gostima protiv Wackera. LASK je lako svladao Austriu Kärnten, a Mattersburg i Altach su u golijadi podijelili bodove...

Wacker je poveo u 74. minuti, kad je Hölzl ubacio, a na vrhu peterca je loptu dočekao Mimm i uspio je ugurati u mrežu. Rapid je za izjednačenje trebao samo tri minute, a spretni strijelac iz blizine bio je Heikkinen. Tokić je odigrao cijelu utakmicu, Bazina je zamijenjen u 72. minuti, a Bilić nije nastupio.

LASK je trebao 35 minuta za pogodak na domaćem terenu protiv Austrie Kärnten. Adi je dugom loptom pronašao Wendela, koji je rutinski svladao vratara gostiju. U posljednjoj minuti prvog dijela asistent je postao strijelac, nakon što je iskoristio asistenciju Filha. Igrala se 70. minuta kad je Panis ubacio, a Maxrleb glavom pogodio za 3:0, a konačan rezultat je postavio Pichler u posljednjoj minuti. Čavlina je branio cijelu utakmicu, a Vastić i Mijatović nisu bili u zapisniku.

Dramatičan je bio ogled Mattersburga i Altacha, a svih šest golova postignuto je u drugom dijelu. U 49. minuti Wagner je uposlio Mörza, a on je siguran za prednost domaćina. No, gosti su u samo šest minuta preokrenuli. Odmah u sljedećem napadu Pfister je ubacio za Kirchlera, koji je izjednačio, a pet minuta kasnije Winkler pronalazi Schmida i gosti vode. U 63. minuti na sceni je napadački dvojac Zelenih, Jancker je asistent, a Mörz opet pogađa. U 73. minuti Fuch je dugom loptom uposlio Pőllhubera i domaći su poveli. U trećoj minuti sudačke nadoknade Hutwelker je donio zasluženi bod Altachu.