Austria Beč 1:2 Sturm Graz
Sturm Graz

Sturm na vrhu

Goran Tomičić • nedjelja, 09.12.2007.

U posljednjoj utakmici 22. kola austrijske Bundeslige Sturm je u Beču iznenadio Austriu i pobjedom 2:1 stigao na vrh, ali bodovno izjednačen s domaćinom i Salzburgom...

Već u drugoj minuti povela je Austria, kad je Lasnik ubacio s lijeve strane, a Gratzei uspio odbiti udarac Aignera, ali do lopte je došao Lafata i poslao je u mrežu. U 15. minuti Standfest je dugom loptom pronašao Haasa, čiji udarac se odbio od jednog domaćeg igrača i završio u mreži za izjednačenje. Gosti su pobjedu osigurali u 37. minuti, kad je Salmutter poslao u mrežu ubačaj Kienzla iz slobodnog udarca.

Sljedećeg vikenda na rasporedu je posljednje kolo jesenske sezone, a u konkurenciji za vodstvo nakon polusezone je točno pola lige. Sturm, Salzburg i Austria Beč skupili su 36 bodova, LASK je bod iza, a blizu su Rapid i Mattersburg.