Spahiji se trese stolica

Kristian Hohnjec • nedjelja, 09.12.2007.

Tau Ceramica Nevena Spahije doživjela je četvrti uzastopni poraz, a naš strateg logično ima sve više oponenata. Poražen je i Perasovićev Estudiantes, koji tako ostaje čvrsto na posljednjem mjestu. Kao i treneri, ni naši igrači nisu imali dobar dan. Najefikasniji je bio Mario Stojić...

Ponos Vitorije, Tau Ceramica upisala je četvrti poraz u posljednjih 14 dana. Spahija i Planinić izgubili su od momčadi iz donjeg dijela ljestvice, Polaris Murcije. Keramičari su tijek susreta kontrolirali do završnice treće četvrtine (54:60). Tada je Chris Thomas (15 poena, devet asista) tricom u posljednjoj sekundi začeo seriju 7:0 kojom je momentum prešao na stranu domaćina.

U posljednje dvije minute ušlo se s izjednačenim rezultatom (76:76), a dok su Prigioni i Rakočević griješili, Triguero (14 koševa, devet skokova) i Jimmie Hunter (25 poena) riješili su pitanje pobjednika (88:82). Instantno nakon prekršaja u napadu u 32. minuti, Spahija je Planinića posjeo na klupi i više ga nije vraćao, iako je naš reprezentativac dotad igrao relativno dobro - 23 minute, 12 koševa (4/8 šut) i dvije asistencije. Tau Ceramica je sada pala na peto mjesto u prvenstvu, a ni u Euroligi im ruže ne cvjetaju (4-3). Premda još ništa nije izgubljeno, Neven Spahija ima sve manje vremena da izvuče momčad iz krize.

Suprotna atmosfera vlada u drugom baskijskom prvoligašu. Iurbentia Bilbao najugodnije je iznenađenje lige, a pobjedom protiv Girone (78:62) osigurali su četvrtu poziciju (8-3). Brazilac Marcelinho Huertas (21 poen, pet asista) odigrao je još jednu veliku utakmicu, a Marko Banić (19 minuta, šest poena, tri skoka) i Drago Pašalić (11 minuta, šest poena, 2/2 trice, blokada) bili su u epizodnim ulogama.

Ni promjena trenera nije "šokirala" letargični Estudiantes. Velimir Perasović upisao je drugi poraz na klupi, a Studenti deseti uzastopni u prvenstvu (1-10). Na domaćem terenu svladao ih je konkurent u borbi za ostanak, Valladolid (75:87).

Pamesa Stanka Baraća (11 minuta, dva poena, dva asista, skok, blokada) pobijedila je Menorcu (85:69), koju je iznad vode određeno vrijeme održavao raspoloženi Mario Stojić (16 koševa, dva skoka, 6/15 šut). Preostali dvocifreni igrač gostiju bio je Marino Baždarić (11 poena, 3/3 iz igre, 4/4 slobodna, četiri skoka, dva asista).

Mario Kasun (devet minuta, dva poena, dva skoka, dvije blokade) krenuo je u petorci Barcelone, ali je brzo upao u probleme s osobnim pogrešakama. Katalonci su uspješno okončali zahtjevno gostovanje kod Manrese (64:77) zahvaljujući prvenstveno Triasu (13 poena, četiri skoka, tri asista, tri blokade) i Pepeu Sanchezu (devet poena, sedam asista, četiri skoka).

ACB, 11. kolo: Pamesa - Menorca 85:69; Manresa - Barcelona 64:77; Granada - Gran Canaria 85:79; Bilbao - Girona 78:62; Murcia - Tau Ceramica 88:82; Estudiantes - Valladolid 75:87.