Real Madrid praznog rezervoara

Kristian Hohnjec • subota, 08.12.2007.

Od subotnjih susreta 11. kola ACB lige najmonotoniji je bio derbi Unicaje i Real Madrida. Tomasova Fuenlabrada novi je poraz upisala u Leonu, dok je pobjedom u Sevilli Joventut osigurao ostanak na čelu najjače domicilne europske lige....

Real Madrid imao je u četvrtak veoma teško gostovanje u Ateni kod europskog prvaka. Samo dva dana kasnije već su igrali derbi s Unicajom, stoga nije čudno da je Plazinoj momčadi nestalo "goriva". Gosti su se još držali u prvih deset minuta (15:10), međutim kako je vrijeme odmicalo tako je prednost Unicaje rasla. Do poluvremena su Scariolovi igrači došli do +16 (41:25), a vodstvo osigurao je Davor Kus tricom (87:60). Završilo je 91:69.

Davor Kus za 22 minute upisao je pet poena (2/6 šut), dva skoka i četiri asistencije. Najboljom statistikom mogao se pohvaliti Unicajin Španjolac Carlos Cabezas (16 koševa, šest skokova, šest asistencija), a s najviše poena Realov Turčin Kerem Tunceri (19).

Poraz Reala iskoristio je Joventut da se osami na čelu ljestvice. Badalonci su u Sevilli ostvarili desetu pobjedu u 11. nastupa (89:85). Nakon kanonade trica gosti su poveli 23:13, no Cajasol se ubrzo vratio u igru također dalekometnom paljbom (33:35). Rasplet se dogodio u posljednje tri minute, a ključnu rolu odigrali su Rudy Fernandez (19 koševa) i centar Eduardo Hernandez-Sonseca (17 poena, pet skokova).

U susretu rivala iz donjeg doma tablice Leon je pobijedio Fuenlabradu 65:64. Zanimljivo je da je domaćin slavio, iako je posljednji koš postigao još na početku 37. minute. Marko Tomas s četiri poena doveo je Fuenlabradu do minimalnog zaostatka i prilike za pobjedu, ali u posljednjem napadu loptu gubi Vuk Radivojević.

Križevčanin je još jednom bio najefikasniji u redovima Fuenlabrade, iako je ponovno imao lošu realizaciju. Tomas je za 25 minuta ubacio 11 poena (šut 4/13) uz tri skoka, asistenciju i blokadu. Uvjerljivo najbolji pojedinac utakmice bio je Javier Bufloni (27 koševa, 10/16 realizacija).

ACB, 11. kolo: Unicaja - Real Madrid 91:69; Leon - Fuenlabrada 65:64; Cajasol - Joventut 85:89.