Splićani nova žrtva

Mario Lešković • četvrtak, 20.12.2007.

Sezona se zahuktala. Rezultata ima očekivanih i neočekivanih, ali samo jedna stvar se ne mijenja. Gospić pobjeđuje iz kola u kolo i pitanje je da li ih itko može zaustaviti na putu prema naslovu. Od ostalih rezultata, Square je pobijedio Orkan, a najugodnije iznenađenje prvenstva su igrači Potpićana koji su u samom vrhu...

Ovo je već dosadno i pisati, ali Gospić ide prema najuspješnijoj sezoni otkad se igra Prva liga. Ne samo da nisu dosad poraženi, nego dosad nisu još bili nijednom blizu toga da ih netko pobijedi. Ovoga puta žrtva su bili igrači Brodosplita, koji u derbiju kola ni u jednom trenutku nisu bili dovoljno blizu da bi rezultatski ugrozili domaćina. Gospić je do 29. minute poveo 3:0, a sve nakon toga je bila samo rezultatska kozmetika. Potezima su prednjačili Simeunović i Drndić, a susret je odigran u korektnim uvjetima, kako na terenu, tako i u gledalištu. Kada ćemo vidjeti više ovakvih susreta, tada ćemo znati da nam mali nogomet napreduje.

U Dubrovniku neizvjesno, ali samo rezultatski. Nakon uvjerljivog prvog poluvremena kada su domaći poveli 4:1, u nastavku gosti iskorištavaju opuštenost domaćina i približavaju se na samo pogodak zaostatka, ali je to bilo sve što smo od njih vidjeli. Square bez problema održava pozitivan rezultat, a da na vratima Orkana nije bio odlični Tkalčan, pobjeda domaćina bila bi rezultatski i izraženija. Kod domaćih odličan nastup njihovog privremenog igrača koji ustvari igra veliki nogomet u Rusiji, BiH reprezentativac Emir Spahić, koji je pokazao kako se dobro snalazi i na terenu manjih dimenzija.

Od ostalih susreta izdvojio bih pobjedu Potpićana. Iako to nitko od njih nije očekivao, pokazali su da se momčadi iz Druge lige mogu ravnopravno nadmetati s iskusnijim momčadima, koje su već godinama u samom vrhu. Kvalitetu uigranosti povećavaju i na turniru Kutija, gdje su uvjerljivim nastupima u najužem krugu mogućih pobjednika. Igrom se ističe Hoxha, ali to je u prvom redu momčad ravnopravnih pojedinaca. od kojih uvijek netko drugi iskoči u prvi plan.

Još su Mejaši u Splitu svladali Petrinjčicu, na istom terenu, ali u drugom terminu, Inero je svladao Kijevo, a Uspinjača nikako da pronađe dobitnu formulu. Ovoga puta bodovima s gostovanja osladili su se gosti iz Vrgorca.

Prva HMNL, 10. kolo:
Gospić - Brodosplit Inž. 4:2, Square - Orkan 4:3, Potpićan - Torcida HF 5:1, Inero - Kijevo 4:3, Mejaši - Petrinjčica 5:2, Uspinjača - Vrgorac Pivac 1:3.