Uskrsnuće uoči Božića

Ivana Spahija • subota, 22.12.2007.

Prvi susreti 17. kola Serie A donijeli su "uskrsnuće" posrnulih momčadi. Roma je nakon dva remija u posljednja dva kola uspjela doći do pobjede, a Jurićeva Genoa je nakon dva mjeseca krize rezultata pobjedom nad Parmom donijela malo radosti svojim navijačima...

Nakon loših rezultata protiv Livorna i Torina, drugoplasirana Roma napokon je uspjela doći do pobjede. Vukovi su na rimskom Olimpicu svladali Sampdoriju rezultatom 2:0, a junak susreta je povratnik nakon ozljede, il capitano Totti koji je postigao oba pogotka za domaćine.

Roma, točnije Totti, vratima Castellazzija zaprijetio je već u 14. minuti. Kapetan rimske momčadi je odlično pronašao Vučinića čiji je udarac odbio Lucchini, ali je loptu ponovno prihvatio Totti, kojeg je ovog puta zaustavio branič Sampdorije Gastaldello.

U 17. minuti dosuđen je jedanaesterac za Romu. Lucchini je u prostoru povukao Ferrarija, a sudac je bez predumišljanja pokazao na bijelu točku, odakle je precizan bio Totti za vodstvo vukova od 1:0. Prilika za uzvrat gostima se ukazala u 31. minuti, ali je s daljine tj. blizine od tri metra ispred Donija neprecizan bio Lucchini.

Ni u nastavku se priča nije puno promijenila, Roma je i dalje neprekidno opsjedala prostor gostujuće momčadi. U 50. minuti Totti je provukao loptu kroz noge Gastaldella i asistirao za Casettija koji je potom bio neprecizan. Četiri minute kasnije Totti je uputio idealnu loptu prema Perrotti, a Castellazzi je jedva uspio prebaciti loptu preko grede.

U 57. minuti Sampdoria je ostala s igračem manje, zbog drugog žutog kartona teren je morao napustiti Volpi, a domaćini su to kaznili tek u 89. minuti. Casetti je prošao cijelu obranu gostiju i dodao za Tottija koji je po drugi put u susretu svladao Castellazzija za konačnih 2:0 i pobjedu Rome koja je uoči blagdanske stanke uspjela prekinuti "prokletstvo remija" i vratiti se navikama pobjeđivanja.

Nakon devet kola bez pobjede, napokon se otvorilo nogometašima Genoe, koji su vlastitim navijačima poklonili najljepši dar na prepunom stadionu Luigi Ferraris. Domaćini su pogotkom s bijele točke ostvarili pobjedu nad Parmom i osigurali priličan odmak od zone ispadanja. Prva veća prilika u susretu pripala je Genoi, u desetoj minuti susreta Milanetto je dobro pronašao Masiella čiji je udarac obranio gostujući vratar Bucci.

Parma je pokušala uzvratiti u 18. minuti, nakon solo akcije Gasbarronija, na dobro serviranu loptu zakasnio je Pisanu. U 34. minuti Genoa je ponovno bila u prilici povesti, oštar udarac prema vratima Parme uputio je Borriello, na mjestu je bio Bucci.

U 42. minuti dosuđen je jedanaesterac za Genou. Paci je u prostoru srušio Borriella, a sudac je pokazao na bijelu točku. Sam Borriello bio je precizan izvođač najstrože kazne i doveo je domaćine u vodstvo. Dvije minute nakon toga požutio je naš Ivan Jurić zbog prekršaja nad Cigarinijem.

Drugo poluvrijeme donijelo je pritisak gostiju na obranu Genoe, ali lopta ipak nije završila iza leđa Rubinha. U 70. minuti Reginaldo je dobro poslužio Morronea, ali je na mjestu bio Rubinho. Tri minute kasnije probao je i Cigarini, ali se Rubinho ponovno iskazao i paradom je skinuo taj udarac. Genoa je tako uzela sva tri boda iz ovog susreta i prekinula dvomjesečnu krizu rezultata. Ivan Jurić odigrao je cijelu utakmicu u dresu pobjedničke momčadi, a Igor Budan zbog ozljede i dalje ne konkurira za sastav Parme.

Serie A, 17. kolo: Genoa - Parma 1:0, Roma - Sampdoria 2:0.