Bryanta inspirirao Garden

Kristian Hohnjec • ponedjeljak, 24.12.2007.

Kobe Bryant odigrao je najbolju utakmicu u posljednja dva mjeseca, što je bilo dovoljno za očekivanu pobjedu Lakersa u Madison Square Gardenu. Veliku trojku u novoj pobjedi Celticsa zasjenio je Rajon Rondo, dok je Denver skok-šutom Linasa Kleize sa zvukom sirene slomio Sacramento...

Lakersi su nekako uspjeli prokockati +26 iz treće četvrtine (67:41) i dopustiti igračima Isiaha Thomasa da se vrate u igru. Raspoloženi Jamal Crawford (31 poen) doveo je Knickse na minimalan zaostatak (90:91), no sretan Bryantov skok-šut i dobra obrana u posljednje dvije akcije osigurali su im osmu pobjedu u deset susreta. Kobe je zabio 39 poena (14/28 šut) uz 11 skokova i osam asistencija.

Tracy McGrady ponovo se ozlijedio (nije ulazio u drugom poluvremenu), a slaba forma Rocketsa pokrenula je spekulacije o njegovom odlasku iz Houstona. Teksašani su poraženi u Detroitu 94:82. Yao Ming nije imao svoj dan, pa se u prvog igrača Adelmanove momčadi prometnuo Argentinac Luis Scola (18 koševa, devet skokova). U veoma izbalansiranom napadu Pistonsa najviše je zabio Rip Hamilton (17 poena, pet asista).

Golden State Warriorsi projurili su Clevelandom. Prednost Nelsonovih igrača u drugom poluvremenu iznosila je i 28 poena (89:61), da bi Cavaliersi u završnici uspjeli ublažiti poraz - 105:96. Stephen Jackson ubacio je 29 poena, a Nelson je bekovski par Baron Davis (25 koševa, deset asista) - Monta Ellis (19 poena) na terenu držao svih 48 minuta. LeBron James (25 koševa, osam asistencija) bio je na svom standardu, što sve češće nije dovoljno.

Prvi put u posljednjih sedam godina četvorica Celticsa ubacili su 20+ koševa. Više nego dovoljno za pobjedu nad opadajućim Orlandom (103:91). Garnett (21+12), Pierce (24) i Allen (22) napravili su svoj dio posla, a iznenađenje je sve bolji Rajon Rondo. Play je ubacio svoje prve dvije trice sezone (dosad 0/3) na putu do 23 poena uz šest asista i četiri ukradene lopte.

Pravu dramu vidjeli su gledatelji u Arco areni. Sacramento je imao i +15 samo da bi sve prosuo u završnici susreta. Beno Udrih i Brad Miller promašili su četiri slobodna bacanja u posljednjih 35 sekundi, a Litavac Linas Kleiza uzeo je ponuđeno pogodivši sa zvukom sirene za pobjedu Denvera 106:105.