Vojvodina - Zagreb: Novi poraz u završnici

Kristian Hohnjec • petak, 04.01.2008.

Mravi su ponovo dobro odigrali najveći dio susreta, ali u završnici ipak nisu uspjeli napraviti preokret. Jakov Vladović u posljednjim trenucima promašio je očajničku tricu za produžetak. Željko Pavličević startao je tako porazom, iako je njegova momčad napadački odigrala veoma dobro uz izvrsnu realizaciju....

Novi trener i stare boljke. Mlada momčad Zagreba ponovo je izgubila u samom finišu. Vojvodina je pobijedila 91:88 i zadala Mravima 11. regionalni poraz. Utakmica je bila izjednačena od samog starta, a Pavličevićevu momčad u prvoj je četvrtini vukao precizni Mario Dundović (16:16).

Bojović je zabio "2+1" za 34:29 u korist domaćina, no Mravi su instantno odgovorili tricama Simona i Babića. Na kraju poluvremena istaknuo se Vladović i donio Zagrebu vodstvo 51:46 uoči odlaska u svlačionice. Po povratku na teren Vojvodina je bolje zaigrala i prvenstveno preko Ivanovića došla napravila seriju kojom su stigli do +7 (68:61).

Zagreb je s dvije uzastopne trice probudio Nikola Garma, a za povratak u egal pobrinuo se iskusni Zadravec (75:75). Ključnom za ishod susreta pokazala se trica mađarskog šutera Istvana Nemetha, koji je pogodio za 87:81 dvije minute prije kraja. Kruno Simon i Jakov Vladović vratili su Zagreb u igru (87:86), ali Nemeth i Đorđević preciznim izvođenjem slobodnih bacanja Mravima nisu dali pravu priliku da nadoknade minimalan zaostatak. Uz promašaj trice Vladovića u posljednjim sekundama završilo je 89:86.

Razigravač Vladović (24 poena, četiri skoka, četiri dodavanja) bio je prvo ime Pavličevićeve momčadi, Garma je ubacio 15, a Dundović 14 poena bez promašaja. Ante Tomić zabilježio je 10 koševa uz devet skokova i tri blokade. U redovima pobjednika istaknuo se Ivanović s 21 poenom.

NLB, 15. kolo: Vojvodina - Zagreb 89:86.