Real se opet provukao

Vedran Attias • nedjelja, 13.01.2008.

U 19. kolu Primere Villarreal je dočekao Deportivo i slavio u “poplavi“ golova na El Madrigalu, Real Madrid je još jednom loše igrao, ali i još jednom upisao sva tri boda, Betis je skoro izgubio prednost od tri pogotka, a Espanyol je neočekivano poražen kod Almerije…

Almeria, koja je ovom pobjedom došla na sjajno deseto mjesto, upisala je, pomalo neočekivano, sva tri boda protiv Espanyola. Gosti iz Barcelone ovim su porazom prekinuli niz od čak 17 utakmica bez poraza.

Na samom početku Negredo je svojim opasnim pokušajem najavio kako domaći imaju velike ambicije u ovoj utakmici. Iako se očekivalo kako će gosti zagospodariti terenom i nametnuti svoj ritam igre, to se nije dogodilo. Nova šansa Almerije dolazi u 14. minuti kada Crusat iz lijepe prilike puca preko gola.

Gostujući vratar Lafuente ponovno je na mukama kada, danas vrlo razigrani, Negredo namješta još jednu priliku Crusatu, no ovaj je ponovno neprecizan. Nastavak je izgledao vrlo slično i domaćin sve do samog kraja nije uspijevao povesti, no onda u 87. minuti Bruno izvodi slobodni udarac, Negredo prebacuje na drugu stativu, a Uche zabija za veliko i zasluženo slavlje Almerije.

Osasuna je igrala kod kuće protiv, ove godine sjajnog, Racinga i doživjela poraz koji ih ostavlja na mjestu koje vodi u 2. ligu. Osasuna je odigrala vrlo dobru utakmicu i nisu zaslužili poraz, no Racing je znao kazniti promašaje igrača Osasune i vraća se kući sa sva tri boda.

Osasuna je imalo nekoliko dobrih prilika i dominirali su većim dijelom utakmice. Vela, Plasil i Punal promašivali su dobre prilike, a onda u posljednjih deset minuta gosti dolaze do pobjede. Prvo je u 83. minuti Colsa zabio nakon slobodnog udarca Lopeza, a samo minutu kasnije Alvarez osigurava pobjedu gostima.

Betis je protiv Getafea imao prednost od čak tri pogotka, no svejedno su domaći navijači do posljednjeg zvižduka strahovali za pobjedu. Betis je odlično otvorio utakmicu i nakon ranog pogotka Pavonea povećali su svoje vodstvo u 35. minuti pogotkom Edua.

Gosti u nastavak ulaze odlučni i već u prvih nekoliko minuta Ricardo vadi nemoguće. Sjajne prilike imali su Granero, Jaime i Gavilan, no umjesto smanjenja rezultata – Betis je zabio za 3:0.

Kada se već mislilo kako je utakmica gotova, gosti su nastavili igrati bolje i brzo su nagrađeni sa dva pogotka. Assuncao igra rukom, a De la Red s bijele točke zabija za 3:1. Dvanaest minuta prije kraja Manu kupi odbijanac i zabija za 3:2. Gosti su do kraja imali nekoliko prilika za izjednačenje, no nisu uspjeli doći do boda. Marko Babić nije bio niti na klupi Betisa.

Zaragoza je, nakon sjajne predstave na Bernabeu, dočekala Mallorcu i osvojila bod. Gosti su poveli u 17. minuti preko Varele, no tragičar iz Madrida Milito golovima u 24. i 37. preokreće rezultat. Konačnih 2:2 i podjelu bodova osigurao je Guiza pogotkom u 62. minuti.

Valladolid je hat-trickom Llorentea pobijedio Recreativo. Nakon dvadesetak minuta već je bilo 2:0 za domaće, ali Camunas minutu prije odmora vraća nadu gostima. U 87. minuti Llorente zabija svoj treći pogodak na utakmici i donosi Valladolidu sva tri boda.

Vrlo zanimljivu i sadržajnu utakmicu odigrali su Villarreal i Deportivo. U 27. minuti gosti vode nakon gola Soriana iz jedanaesterca, ali samo tri minute kasnije Rossi, također iz najstrože kazne, zabija za Villarreal. Na odmor se otišlo s tim rezultatom, a u nastavku smo vidjeli još pet golova.

Drugo, i posljednje, vodstvo Deportivo donosi Amo u 58. minuti, ali samo deset minuta kasnije već je 3:2 za Villarreal nakon dva gola Nihata. U 80. minuti Amo dobiva crveni karton i tako gosti ostaju s igračem manje, a Villarreal dobiva još jedan jedanaesterac. Ovoga puta s bijele točke precizan je Tomasson i Villarreal vodi 4:2 i pitanje pobjednika je riješeno. U posljednjim minutama utakmice Guardado zabija gol za konačnih 4:3.

Real Madrid je upisao pobjedu na gostovanju kod posljednjeg Levantea, no rezultat 0:2 nikako nije realan. Ovoga puta nije bio slučaj kao protiv Zaragoze, kada je Casillas branio čuda, nego je gledajući ovu utakmicu svakome bilo jasno zašto je Levante zadnji.

Igrači Levante jednostavno ne mogu zabiti gol. Domaćin je imao jedan udarac u gol Casillasa, ali desetak puta se lopta šetala po petercu Reala i “čekala“ da ju netko pospremi u mrežu gostiju. Levante je u 19 utakmica zabio 11 gola i s takvom realizacijom nemaju šanse ni protiv lošijih momčadi od Reala.

Real je samo čekao svoje prilike i dočekali su ih u posljednjih 15 minuta. Van Nistelrooy u 76. i 88. minuti zabija za nova tri boda Reala s kojima se Madrižani opet vraćaju na sedam bodova prednosti pred Barcelonom.

U posljednjem susretu 19. kola Atletico Madrid je na Vicente Calderonu ugostio prevrtljivu Valenciju. Iako su gosti prikazali solidnu igru, i možda zaslužili bod, Atletico je došao do pobjede kojom su se popeli na treće mjesto Primere.

Nakon nekoliko sjajnih obrana Hildebranda, domaći su ipak došli do gola, koji se poslije pokazao vrijednim tri boda, u 28. minuti kada je mladi Aguero iskoristio veliku pogrešku, dotad sjajnog, vratara gostiju.

Valencia je u nastavku krenula po izjednačujući pogodak, no najbliže su došli u dva navrata kada je Žigić pogodio prečku. U posljednjim trenucima gosti su još jednom stisnuli i Ivan Helguera je imao dvije sjajne prilike, no nije uspio zatresti mrežu i spasiti barem bod.

Primera, 19. kolo: Almeria – Espanyol 1:0, Osasuna – Racing 0:2, Betis – Getafe 3:2, Zaragoza – Mallorca 2:2, Valladolid – Recreativo 3:1, Villarreal – Deportivo 4:3, Levante – Real Madrid 0:2, Atletico Madrid – Valencia 1:0.