Milan 5:2 Napoli
Napoli

Ronaldo i Pato skinuli paučinu

Ivana Spahija • nedjelja, 13.01.2008.

Nakon 17 tjedana suše, Milan je napokon stigao do pobjede na domaćem terenu. U posljednjem susretu 18. kola Serie A, Rossoneri su na San Siru deklasirali Napoli, a glavnu ulogu u prvom ovosezonskom trijumfu kod kuće odigrali su Brazilci Ronaldo i Pato, koji je ujedno i debitirao u dresu Milana...

Pobjeda koja "život znači" dočekana je s oduševljenjem na prepunom San Siru. Povratnik u momčad Ronaldo i novopridošli mu sunarodnjak Pato skinuli su prokletstvo s domaćeg travnjaka i zajedno s Kakom i Seedorfom režirali jednu od ljepših predstava koje je Milan u ovoj sezoni pokazao pred vlastitim navijačima, barem što se tiče domaćeg prvenstva. Dario Šimić nije bio u kombinacijama trenera Ancelottija te ga nije bilo čak ni među rezervnim igračima.

Golijada je započela u 15. minuti kada je Ronaldo uputio udarac prema vratima Napolija te je pogodio gostujućeg vratara Iezza, ali je lopta "preskočila" vratara Napolija i našla se u mreži za vodstvo Milana od 1:0. Gosti su uzvratili u 28. minuti, Lavezzi je uputio dugu loptu prema Sosi koji se prošetao pokraj Dide i izjednačio rezultat na 1:1.

Četiri minute nakon toga rezultat se ponovno promijenio. Ronaldo je odlično proigrao za Pata, čiji je udarac obranio Iezzo, ali se na pravom mjestu našao Seedorf koji je loptu pospremio u mrežu za vodstvo domaćina od 2:1. Dvije minute nakon toga odličan udarac iz voleja mladog Pata obranio je raspoloženi Iezzo. U 38. minuti dosuđen je jedanaesterac za Napoli, Kaladze je u prostoru srušio Lavezzija, a sudac je bez oklijevanja pokazao na bijelu točku. Strijelac za novo izjednačenje bio je Domizzi.

Ni u nastavku se nije dugo čekalo na promjenu rezultata. Već u 46. minuti Milan je ponovno poveo. Seedorf je dugom loptom pronašao Ronalda, koji je glavom matirao gostujućeg vratara za 3:2 Milana. Brazilska samba u šesnaestercu gostiju nastavila se u 68. minuti kada je Kaka pogotkom s ruba kaznenog prostora povisio vodstvo Milana na 4:2. Četiri minute kasnije Pato je svojim pogotkom stavio točku na i golijade u Milanu. 18 - godišnji Brazilac je nakon upućene duge lopte iz igre prvo izbacio Domizzija, a zatim je s lakoćom svladao Iezza za konačnih 5:2 i veliku pobjedu Milana. Pato se već u prvom svom nastupu pokazao kao izvrsno pojačanje za Milan i sigurno će odigrati važnu ulogu i u budućim susretima aktulanog europskog prvaka.

Serie A, 18. kolo: Milan - Napoli 5:2.