Kohlschreiber šokirao Roddicka

Branko Barić • petak, 18.01.2008.

Baš kad smo pomislili da će peti dan prvog Grand Slam turnira sezone proteći bez ijednog iznenađenja, u posljednjem susretu dana 24-godišnji Nijemac Philipp Kohlschreiber ispratio je kući šestog nositelja Andyja Roddicka

Iako je ubacio čak 83 posto prvih servisa, Roddick nije uspio osvojiti prvi set. 29. nositelj, koji je u prvom kolu izbacio našeg Roka Karanušića, nije na svom servisu pružio nikakvu priliku Amerikancu, a svoju jedinu na protivnikov servis je iskoristio. Šesti igrač ulazne ATP liste puno je bolje reternirao u drugom setu i zahvaljujući tome izborio čak šest prilika za oduzimanje servisa. Iskoristio je jednu, što mu je bilo dovoljno za poravnanje na 1:1 u setovima.

Treći set je otišao sve do 13. igre gdje je s(p)retniji bio Nijemac koji ga je dobio s 11:9. Roddick uzvraća sa 7:3 u tie-breaku četvrtog seta, pa je ovaj potpuno izjednačeni susret zasluženo otišao u odlučujući set. Tamo se servisi drže sve do 7:6 za Kohlschreibera, a tada on, u 2:05 ujutro po lokalnom vremenu, koristi svoju šestu break, a ovoga puta i meč-loptu.

Slika 1 od 2.

Vezane vijesti

Ovo je prva pobjeda momka iz Augsburga nad Roddickom, nakon što je Amerikanac slavio u dva dosadašnja međusobna ogleda. Prolaskom u četvrto kolo izjednačio je svoj najbolji rezultat na Grand Slam turnirima, kojeg je postigao 2005. baš u Australiji.

Rafael Nadal nije izgubio set niti nakon trećeg kola Australian Opena. Nakon dva sata i 26 minuta igre svladao je 28. nositelja Gillesa Simona sa 7:5, 6:2, 6:3. Mardy Fish načinio je čak 60 neforsiranih pogrešaka u susretu s Jarkom Nieminenom, što je previše ukoliko se misli parirati 24. nositelju. Jedan break bio je dovoljan Amerikancu za osvajanje prvog seta, dok je lutrija tie-breaka u drugom setu otišla na stranu Nieminena. Finac je nakon toga potpuno preuzeo konce igre i u preostala dva seta došao do 6:3, 6:1.

Zapanjujuća je lakoća kojom Nikolaj Davidenko prelazi prepreke u Melbourneu. Nova žrtva ovog puta bio je Francuz Marc Gicquel koji je poražen sa 6:3, 6:2, 6:3. Zanimljivo da su mu sva tri protivnika dosad bili Francuzi, a niti jedan nije došao do seta.

Francuzi će ipak po dobrom pamtiti petak u Australiji, budući da su čak tri njihova predstavnika izborila četvrto kolo. Richard Gasquet svladao je Igora Andrejeva u četiri seta, Jo-Wilfried Tsonga u tri je izbacio Guillerma Garciju-Lopeza, dok je 23. nositelj Paul-Henri Mathieu slavio nakon 8:6 u odlučujućem setu protiv Stefana Koubeka.

Australian Open, tenisači, treće kolo: Kohlschreiber (Njemačka, 29) - Roddick (SAD, 6) 6:4, 3:6, 7:6(9), 6:7(3), 8:6, Davidenko (Rusija, 4) – Gicquel (Francuska) 6:3, 6:2, 6:3, Tsonga (Francuska) – Garcia-Lopez (Španjolska) 6:3, 6:4, 6:2, Južnji (Rusija, 14) - Karlović (Hrvatska, 20) 6:2, 6:4, 6:2, Nadal (Španjolska, 2) – Simon (Francuska, 28) 7:5, 6:2, 6:3, Gasquet (Francuska, 8) - Andrejev (Rusija, 31) 6:3, 6:2, 4:6, 6:4, Nieminen (Finska, 24) - Fish (SAD) 3:6, 7:6(4), 6:3, 6:1, Mathieu (Francuska, 23) - Koubek (Austrija) 4:6, 7:6(4), 2:6, 7:5, 8:6.