Domaćini nemilosrdni, Pranjić opet strijelac

Vedran Babić • subota, 19.01.2008.

Hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić se očigledno specijalizirao za pogotke u ranoj fazi utakmice. Večeras je ponovno prvi zatresao mrežu u uvjerljivoj pobjedi svog Heerenveena protiv AZ-a, a jednako kao i momčad iz Alkmaara, ni ostali gosti nisu bili uspješni u svojim dvobojima 20. kola Eredivisie lige...

Danijel Pranjić je još jednom dokazao da ne zna samo asistirati, već i redovito zabijati. Svoj četvrti pogodak sezone je postigao već u trećoj minuti preciznim udarcem iz najstrože kazne, a njegovi suigrači Poulsen, Sulejmani i Bradley su do kraja po jednom matirali obranu AZ-a, koji nakon poraza od Ajaxa 6:1 prošlog vikenda muku muči sa zaustavljanjem protivničkih napadača.

Willem II iz Tilburga i dalje održava na životu tradiciju koja im ne služi na čast. Naime, poraz u Bredi je njihova 22. uzastopna službena gostujuća utakmica bez pobjede. Thomas Baelum je bio tragičar koji je autogolom u 47. minuti NAC-u poklonio sva tri boda.

Dvama pogocima Robina Nelissea i jednim Gregoora van Dijka Utrecht je na domaćem terenu stao na kraj seriji Rode od pet utakmica bez poraza. Za goste je pak, počasni pogodak postigao Andres Oper, a pred sam kraj utakmice isključenje je zaradio njegov suigrač Marcel Meeuwis.

Ako Willem II teško igra u gostima, što tek možemo reći za Heracles koji se s već 28. gostovanja u Almelo vraća poražen. Vitesse je u potpunosti iskoristio taj hendikep svog protivnika i pred svojim navijačima slavio s 2:0. Strijelci su bili van der Schaaf i Santi Kolk.

Sutra se igraju i posljednja četiri dvoboja 20. kola, u kojima vodeći dvojac PSV i Ajax gostuje kod Venla odnosno NEC-a. Još se sastaju Twente i Groningen te Sparta Rotterdam i De Graafschap.

Eredivisie, 20. kolo: Heerenveen – AZ 4:0, NAC – Willem II 1:0, Utrecht – Roda 3:1, Vitesse – Heracles 2:0.