Vodeći dvojac zaustavljen

Vedran Babić • nedjelja, 20.01.2008.

Dvije najbolje momčadi Eredivisie lige, PSV i Ajax, nisu uspjele na gostovanjima doći do pobjede. PSV je odigrao neodlučeno protiv Venloa dok je Ajax osvojio bod u Nijmegenu...

Na Seacon stadionu u Venlu oba pogotka su pala u prvom poluvremenu. Domaćini su već na samom startu poveli pogotkom Rachida Ofranyja u 2. minuti, međutim, branitelj naslova izjednačava samo deset minuta kasnije preko mladog Mađara Balasza Dzsudzsaka. Interesantan je podatak da je Venlo u posljednjih sedam utakmica odigrao čak šest neodlučenih utakmica i upisao jednu pobjedu.

Premda Ajax ne igra u optimalnoj formi, očekivala se pobjeda protiv NEC-a koji na domaćem terenu nije slavio još tamo od početka studenog prošle godine. Ipak, niti Kopljanici nisu puno bolji izvan Amsterdama, jer za gostujuću pobjedu ne znaju od 8. prosinca 2007. U današnjoj utakmici je NEC imao početnu prednost koju im je donio Jeremain Lens u 16. minuti. Gosti su poraz izbjegli pogotkom svog vjerojatno najboljeg igrača Klaas Jana Huntelaara u 74. na asistenciju Pereza.

U Rotterdamu su se sastale dvije momčadi koje su iza sebe imale po tri uzastopna poraza, Sparta i De Graafschap. Ova potonja sada ima četiri u nizu. Domaćini su već nakon 25 minuta igre vodili s 3:0 pogocima Rosea, Disselsa i Roovera. Gostima je nadu vratio u 35. Vidarsson, no, u drugom dijelu je golman De Graafschapa Van Fessem morao vaditi loptu iz mreže još tri puta. Prvi put ga je matirao vlastiti suigrač, Schuurmann, a potom je i Dissels zabio svoj drugi pogodak, da bi u 68. minuti konačan rezultat 6:1 postavio Boukhari.

Groningenova serija od pet pobjeda iz posljednjih pet susreta je prekinuta u Enschedeu protiv Twentea. Blaise N' Kufo je postigao dva (29', 85'), a Huysegems jedan pogodak u 53. minuti. Za Groningen je pak, u 46. minuti Goran Lovre barem nakratko stvari vratio na početak.

Eredivisie, 20. kolo: NEC – Ajax 1:1, Venlo – PSV 1:1, Sparta Rotterdam – De Graafschap 6:1, Twente – Groningen 3:1.