Ako ne ide u Europi…

Ivana Strahija • nedjelja, 20.01.2008.

…Ide kod kuće, barem što se Podravke tiče. Naše su se najbolje rukometašice vratile s europskih pohoda u Ligi prvakinja, i za utjehu upisale velikih +22 protiv Koke.

Nije ni bilo za očekivati da bi Varaždinke mogle nešto u Koprivnici, no Golikove su djevojke ipak iznenadile početkom susreta. Podravka je prebrzo i prelako došla do 6:0, Koprivničanke su se malo opustile, pa gošće dolaze na svega –1. To je ipak bilo sve što su igračice koke mogle dati.

Visoku je pobjedu slavila i Pula, čije su igračice veliko osvježenje i ove sezone. Djevojke marljivo treniraju unatoč vrlo skromnim uvjetima, a koliko su dobre pokazale su i u utakmici protiv Splita. Sve su Puljanke s popisa barem jednom potrefile splitski gol, a s gostujuće se strane istakla tek Perović sa pet pogodaka.

Dvojbe oko pobjednika na kraju nije bilo ni u Osijeku, gdje je obrana na čelu s vratarkom Perić praktički riješila susret. Igračice Tvina su stoga imale problema s ubacivanjem lopte na pravo mjesto, a samo je Milanović-Litre upisala 10 golova.

U Trogiru se rezultat lomio dobrim dijelom susreta. Požežanke su odradile vrlo dobro prvo poluvrijeme i upisale zalihu od +5, što se pred sam kraj susreta pokazalo nedostatnim. Trogiranke naime u posljednjim minutama utakmice izjednačuju i prelaze u vodstvo, koje su nekako uspjele sačuvati do kraja.

Iz Rijeke su Sesvete donijele bod, a da su mogle pun plijen dokazuje rezultat u 53. minuti, kad na semaforu stoji +4 za gošće. Posljednji dio susreta ipak bolje odrađuju igračice Zameta, koje u doslovce zadnjoj sekundi preko Vuković postižu svoj 28. pogodak.

Svoj su susret unaprijed odigrale zagrebačke rukometašice, a gradski je derbi pripao Lokosicama. Premda rezultat ne izgleda tako, borba na parketu Kutije šibica bila je nesmiljena, najbolje je to osjetila reprezentativka Starček, koja je zbog ozljede morala izaći u prvim minutama utakmice.