Marokanac oteo bodove AZ-u

Vedran Babić • utorak, 22.01.2008.

U prvim utakmicama 21. kola Eredivisie lige, AZ je u posljednjim minutama kod kuće prokockao minimalno vodstvo protiv NAC-a, dok su Willem II i Heracles upisali domaće pobjede bez ikakvih poteškoća...

Sve do pet minuta prije kraja utakmice AZ je imao u ruci sva tri boda zahvaljujući pogotku Sebastiena Pocognolija iz prvog dijela. No, onda na scenu stupa mladi Marokanac Fouad Idabdelhay koji u igru ulazi u 7. minuti i do kraja u potpunosti preokreće utakmicu u korist svoje momčadi. Izjednačujući pogodak je postigao u 85., a pobjednički u 89. minuti.

Willem II se pobjedom protiv Vitessea od čak 4:0 barem malo izvukao iz zone najugroženijih. Swinkels, Poepon, Boutahar i Douglas su pogocima u drugom dijelu razbili otpor gostiju i upisali 15. bod svom klubu u ovoj sezoni.

Bivši napadač Kamen Ingrada i Herthe, pomalo zaboravljeni Srđan Lakić, zabio je vodeći pogodak u 12. minuti za Heracles protiv Excelsiora. Pobjedu je pogotkom u 73. potvrdio Brazilac Everton.

Eredivisie, 21. kolo: AZ – NAC 1:2, Willem II – Vitesse 4:0, Heracles – Excelsior 2:0.