Pranjić asistent i strijelac

Vedran Babić • srijeda, 23.01.2008.

Prosjek od čak 4,2 pogotka po utakmici je obilježio večerašnje utakmice 21. kola Eredivisie lige. Ajax i PSV su bili uvjerljivi, Groningen još uvjerljiviji, a Danijel Pranjić nas je ponovno obradovao upisavši asistenciju i pogodak u visokoj pobjedi Heerenveena nad Venlom...

Heerenveen nastavlja sjajnu sezonu, i to u impresivnom stilu. Venlo im nije predstavljao težak zalogaj pa su ga ispratili s 5:1. Već poslije 45 minuta domaći sastav je imao vodstvo od tri gola razlike pogocima Bradleya, Sulejmanija i Poulsena (Pranjić asistirao). Navedenom trojcu se na listi strijelaca pridružuje i Gerald Sibon u 60. minuti, a jedini pogodak gostiju je djelo Sandra Calabra u 80. Pred sam kraj Pranjić i sam postiže pogodak, te tako okrunjuje još jednu odličnu, hvale vrijednu partiju.

Utrecht se u Amsterdam Areni držao dobro sve do posljednje četvrtine utakmice, kada stvari za njih polako počinju kretati silaznom putanjom. Najbolji strijelac lige Klaas Jan Huntelaar u 68. zabija za 1:0, a samo tri minute kasnije branič Utrechta Sander Keller je isključen. Dvojbe oko pobjednika je otklonio Johnny Heitinga pogotkom u 77. minuti.

PSV je kod kuće svladao Spartu s 3:1. Vodstvo im je donio Srbin Danko Lazović u 28. minuti, a Kromkamp je povisio na 2:0 početkom drugog dijela. Dašak nade gostima daje Darryl Roberts u 89. minuti, međutim, Australac Jason Culina samo par trenutaka kasnije stavlja točku na i. PSV se i dalje nalazi na vrhu lige s tri boda ispred prvih pratitelja Ajaxa.

Groningen se polako pretvara u neosvojivu tvrđavu. NEC je već deveta momčad koja ne uspijeva svladati momčad sa sjevera Nizozemske na njihovom terenu. Dapače, ne samo da ne uspijeva, već i biva pregažena s čak 5:1. Mark – Jan Fledderus je načeo goste iz jedanaesterca, a samo dvije minute nakon toga je postigao i svoj drugi pogodak u utakmici, treći u prvenstvu. U 56. minuti Jhon Van Beukering smanjuje zaostatak, no to je bilo sve od gostiju, koji su ostatak utakmice odigrali s desetoricom jer je drugi žuti karton zaradio Wisgerhof. Do kraja su se za Groningen u strijelce upisali i Berg, Lovre te Hiariej.

U najmanje atraktivnom dvoboju De Graafschap je svladao Rodu s 2:1 i tako ostao u sredini ljestvice. Gosti iz Kerkradea su poveli preko Bodora u 36. minuti, ali preokret domaćih su proveli Lasse Schone s bijele točke u posljednjim trenucima prvog dijela, te Berry Powel na početku nastavka.

Feyenoord i Twente sutra će na De Kujpu odigrati završni meč kola.

Eredivisie, 21. kolo: Ajax – Utrecht 2:0, PSV – Sparta Rotterdam 3:1, Heerenveen – Venlo 5:1, Groningen – NEC 5:1, De Graafschap – Roda 2:1.