PSV jedva protiv Excelsiora

Vedran Babić • subota, 26.01.2008.

Vodeća momčad Eredivisie lige se u 22. kolu na Philips stadionu dobro namučila protiv posljednjeplasiranog Excelsiora, svladavši ih tek u sudačkoj nadoknadi. Heerenveen nastavlja nizati pobjede, kao i NAC koji je slavio na gostovanju u Kerkradeu...

Start utakmice u Eindhovenu nije odavao da će se lider Nizozemske toliko oznojiti u dvoboju protiv najlošijeg sastava lige. Mađar Balasz Dzsudzsak nakon sedam minuta igre zabija za vodstvo domaćina, no ono što su svi očekivali – brz raspad gostiju, nije se dogodilo. Cijelu utakmicu PSV nije uspio slomiti čvrst otpor Excelsiora koji je na iznenađenje svih prisutnih došao do izjednačenja u 81. minuti pogotkom Geerta den Oudena.

Ipak, najbolji strijelac branitelja naslova priskače u pomoć. Danny Koevermans je u igru ušao zadnjih pola sata igre, da bi u prvoj minuti sučevog dodatka svojim 12. pogotkom sezone odlučio utakmicu, na radost preko 30000 navijača.

Treću pobjedu u nizu ostvario je Heerenveen, ovog puta u gostima protiv De Graafschapa. Dvama pogocima je 20-godišnji Amerikanac Michael Bradley postao najbolji strijelac kluba. Prvi je postigao u 21., a drugi u 81. U razmaku između njih, put do mreže domaćih je pronašao i Miralem Sulejmani u 64. minuti. Naš Danijel Pranjić odigrao je cijelu utakmicu.

NAC iz Brede u 2008. godini još uvijek ne zna za poraz. Večeras su bili bolji od Rode s 2:0 i nastavili proboj prema pozicijama koje vode u europska natjecanja. Bivši član Ajaxa Victor Sikora u 38. minuti pogađa za 0:1, a miran završetak utakmice je osigurao Fouad Idabdelhay dvadesetak minuta prije kraja.

Eredivisie, 22. kolo: PSV – Excelsior 2:1, De Graafschap – Heerenveen 0:3, Roda – NAC 0:2.