Reggina 0:1 Milan
Milan

Milan ostvaruje želje

Ivana Spahija • srijeda, 30.01.2008.

U zaostaloj utakmici 15. kola Serie A, Milan je u gostima kod Reggine upisao minimalnu pobjedu od 1:0. Odlučujući pogodak postignut je u samom početku susreta, a s nova tri boda na svom kontu aktualni europski prvak polako se približio samom vrhu ljestvice koji vodi u Ligu prvaka...

Što su najavili, to su i počeli ostvarivati. Nogometaši Milana dali su do znanja kako kiksevi u "lakšim" utakmicama više nisu dopušteni, pa su tako na gostovanju u Reggio Calabriji kod pretposljednje momčadi lige ostvarili pobjedu. Izabranici Carla Ancelottija nisu iskoristili brojne prilike koje su im se ukazale, ali je i jedan pogodak bio dovoljan za nova tri boda Milana. Dario Šimić susret je započeo na klupi Milana, gdje je proveo svih 90 minuta.

Milan je krenuo agresivno od samog početka susreta, tako je Gattuso u 12. minuti svojim udarcem dobro zagrijao domaćeg vratara Campagnola, a tri minute kasnije projektil Pata s 25 metara udaljenosti završio je tek nekoliko centimetara iznad grede. U 18. minuti odigrala se akcija koja je odlučila pobjednika ove utakmice, Pirlo je iz udarca iz kuta pronašao Gilardina koji je glavom pospremio loptu u mrežu Reggine.

Uslijedio je veći broj prilika koje crveno - crni nisu iskoristili, pošteno su se ispromašivali i Kaka i Pato, ali je pogodak Gilardina donio željno očekivanu pobjedu i trenutni plasman Rossonera na visoko šesto mjesto na ljestvici. Reggina s druge strane i dalje "drži svijeću" Cagliariju na dnu ljestvice i trenutno je na 19. mjestu.

Serie A, 15. kolo (zaostala utakmica): Reggina - Milan 0:1.