Ostali sportovi

Poraženima ni boda

Ivana Strahija • utorak, 05.02.2008.

U 14. je kolu odigrano svih pet utakmica, zanimljivo, svaka je završila 3:0, pa poraženima nije otišao ni set ni bod. U gostima su slavili Karlovčani i Kaštelani, a Osijek u Međimurju nije "omastio brkove" prema očekivanju.

Mursa je na domaćem terenu slavila, pošto Rovinajni u prva dva seta nisu pružili dostojan otpor. Nešto je napetije bilo tek u završnom setu, kad su igrači Gradnja centra pokazali pravu igru i iskoristili prerano opuštanje domaćina. Osječanima je trebao zaostatak od –6 poena (14:20) da shvate o čemu se radi.

Slika 1 od 2.

Šibenčani su i dalje bez pobjede, ovog je puta bolja bila Mladost iz Kaštel Lukšića. No, valja Šibeniku odati počast jer tijekom prvog i drugog seta počinju s većom prednosti, koji ipak nepovratno gube.

Karlovčani i dalje vrlo ozbiljno igraju, a prvo im je mjesto od iznimnog značenja. I u Rijeci su pokazali zašto su najbolja momčad prvenstva, jer su domaći imali tek dio prvog seta, ostalo sve odlazi gostima iz Karlovca.

U Nedelišću je samo jedan gazda parketa: Međimurje Centrometal. Iznimno dobra igra domaćina ostavila je favorizirane Osječane potpuno bez teksta, pribrali su se tek u posljednjem setu, no Međimurci se nisu dali navući na tanak led. Odlična igra Centrometala i lekcija za Osječane, kako ubuduće ne bi radili "račun bez krčmara".

I posljednji susret kola, onaj u Zagrebu, prošao je s 3:0. Drugoplasirani domaćini bili su prevelik zalogaj za Sisak, koji je porazom pao na deveto mjesto ljestvice.