Španjolci se ne daju

Ivor Krapac • subota, 09.02.2008.

Iako su bez svoja prva dva aduta, Rafaela Nadala i Davida Ferrera, Španjolci su na dobrom putu do gostujuće pobjede nad Peruom i prolaska u četvrtfinale Svjetske skupine Davis Cupa. Prvog dana, sinoć po hrvatskom vremenu, slavili su u prva dva singla...

Peru - Španjolska 0-2 (Silva - Almagro 3:6, 5:7, 0:6, Miranda - Robredo 2:6, 3:6, 3:6)

Reprezentativni debitant Nicolas Almagro bio je prvi na redu. S druge strane mreže trebao je biti glavni peruanski adut Luis Horna, no istegnuće mišića u desnoj podlaktici pokazalo se previsokom preprekom za nastup domaćeg "broja jedan". Uskočio je Matias Silva, koji nije mogao ni do seta protiv puno uglednijeg suparnika.

Za drugi bod gostujuće reprezentacije pobrinuo se Tommy Robredo. Drugi peruanski "reket" Ivan Miranda pao je s uvjerljivih 6:2, 6:3 i 6:3, a dodatni problem domaćima predstavlja Mirandino tuženje na bol u desnom bedrenom mišiću u posljednjem setu, zbog čega bi u subotu mogao postati upitan za nastup u meču parova, u kombinaciji s također upitnim Hornom.

Za Španjolce je najavljen odmorni dvojac Feliciano Lopez/Fernando Verdasco.