Povratak Rome, novi neuspjeh Fiorentine

Ivana Spahija • subota, 09.02.2008.

Nakon visokog poraza od Siene u prošlom kolu, Roma se u susretu 22. kola Serie A vratila navikama pobjeđivanja, tako je na Olimpicu "pala" Reggina. Drugi susret ovog kola donio je podjelu bodova između Atalante i Fiorentine, ozljedama "osakaćene" Viole nisu uspjele doći do sva tri boda...

Nakon poraza od Milana, Fiorentina ni u ovom kolu nije imala sreće. Viole su na gostovanju u Bergamu remizirale s Atalantom u susretu koji je završio rezultatom 2:2. Da stvar bude gora za momčad iz Firenze, domaćini su do izjednačenja došli u posljednjoj minuti susreta i tako uzeli dva boda gostima. Prva veća prilika u susretu pripala je Fiorentini, igrala se četvrta minuta, Pazzini je glavom pokušao zatresti mrežu domaćina, ali je lopta završila iznad grede. Deset minuta nakon toga uzvratila je i Atalanta, Floccari je dodao za Muslimovića koji je neprecizno gađao pokraj gola.

Viole su do vodstva došle u 29. minuti susreta. Montolivo je s desne strane ubacio za Pazzinija, koji je s lakoćom svladao domaćeg vratara Coppolu. Vodstvo gostiju nije dugo trajalo, samo minutu nakon vodećeg pogotka Fiorentine, Atalanta je došla do izjednačenja. Nakon izvedenog udarca iz kuta, loptu je dobro primio Muslimović, koji je matirao Freya i poravnao rezultat na 1:1.

U drugom poluvremenu gosti iz Firenze krenuli su po novo vodstvo. To im se ostvarilo u 60. minuti. Pazzini je odlično dodao za Montoliva koji je produžio do Semiolija, a napadač Fiorentine je glavom zatresao mrežu Atalante za vodstvo Viola od 2:1. Taj je rezultat "trajao" sve do 90. minute kada je, nakon asistencije Tissonea, Muslimović ponovno svladao Freya za konačnih 2:2 i podjelu bodova iz ovog dvoboja.

Slika 1 od 2.

U drugoj utakmici dana, Roma je na Olimpicu došla do pobjede nad Regginom, bilo je 2:0 za Vukove. Nakon prošlotjednog kiksa i poraza od Siene, Rimljani su se u ovom kolu ponovno "prihvatili posla" i došli na pet bodova zaostatka za Interom, koji ima i utakmicu manje. Domaćini su vratima Reggine zaprijetili već u devetoj minuti, udarac glavom Panuccija završio je iznad grede gola gostiju. Četiri minute nakon toga, na udarac Mancinija odlično je reagirao gostujući vratar Campagnolo. Roma je povela u 21. minuti, Totti je ubacio loptu u sredinu, a Panucci ju je majstorski glavom pospremio u mrežu gostiju. Osam minuta kasnije domaćini su mogli postići i drugi zgoditak, ali je volej Tottija završio pokraj gola.

Nastavak susreta donio je nešto bolju igru do tada nevidljive momčadi Reggine. U 56. minuti Amoruso je glavom pokušao iznenaditi Donija, ali je vratar Rome bio na mjestu. Gostima je u 68. minuti poništen pogodak, Baretto je s ruba prostora pogodio mrežu domaćina, ali je dosuđeno zaleđe i Roma je i dalje ostala u vodstvu. Utakmica je konačno rješenje dobila u 75. minuti. Udarac Giulyja odbio je Campagnolo, ali se na pravom mjestu našao Mancini koji je loptu pospremio u mrežu za konačnih 2:0 i pobjedu Rome.

Serie A, 22. kolo: Atalanta - Fiorentina 2:2, Roma - Reggina 2:0.